9
2.04.2024, 14:00Lektura na 1 minutę

Dragon’s Dogma 2 sprzedaje się doskonale

Capcom pochwalił się rewelacyjnymi wynikami sprzedaży Dragon’s Dogmy 2.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Capcom ma olbrzymie powody do radości – Dragon’s Dogma 2 znalazła 2,5 miliona nabywców w niecałe dwa tygodnie. Firma dodała, że dzięki temu sprzedaż całej marki przekroczyła 10 milionów kopii na całym świecie. Japońska korporacja twierdzi, że taki rezultat nie byłby możliwy bez wyjątkowo skutecznego marketingu.


Przeprowadziliśmy różne działania promocyjne o zasięgu globalnym, które miały na celu przyciągnięcie nie tylko długoletnich weteranów serii, ale także nowych graczy. Udostępniliśmy bezpłatną aplikację, która pozwala użytkownikom korzystać z kreatora postaci jeszcze przed premierą gry, a pojawiające się w grze pionki stworzono we współpracy z międzynarodowymi gwiazdami i japońskimi sportowcami.


Capcom

Dragon’s Dogma 2 od dnia premiery jest na językach wszystkich – część graczy zachwyca się świetnie zaprojektowanymi mechanizmami rozgrywki i rozbudowanym światem, inni krytykują tytuł za kontrowersyjne mikropłatności i problemy z klatkażem. Można bardzo wiele zarzucić Capcomowi, ale jednocześnie nie można odmówić Japończykom tego, że starają się słuchać głosów fanów –  kilka dni temu do gry trafiła aktualizacja, która dodaje do niej wiele wyczekiwanych funkcji.

Dragon’s Dogma 2 zadebiutowała 21 marca na PC, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S. Koniecznie zapoznajcie się z naszą recenzją gry, którą napisał Krzysztof „Otton” Kempski.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów190

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze