2
30.03.2024, 16:15Lektura na 2 minuty

Dragon’s Dogma 2: Do gry trafiła aktualizacja dodająca wiele wyczekiwanych funkcji

Twórcy Dragon’s Dogmy 2 w odpowiedzi na krytykę gry wprowadzili do niej aktualizację, która dodaje wiele podstawowych funkcji. Niestety zmiany te nie dotyczą jeszcze Xboksów.


Adam Kołodziejczyk

Dragon’s Dogma 2 nie tylko wpisała się w trend wydawania nieodpowiednio zoptymalizowanych gier, ale oprócz tego zaskoczyła graczy absurdalnymi mikrotransakcjami. Znajdziemy wśród nich na przykład przedmiot pozwalający jednorazowo zmienić wygląd naszej postaci. Oprócz tego powodem do krytyki dzieła Capcomu stał się także brak podstawowych funkcji, jak na przykład niemożność rozpoczęcia nowej gry, jeśli istnieje już jakiś plik zapisu. Nie może więc dziwić niewielka liczba pozytywnych recenzji drugiej Dragon’s Dogmy na Steamie, która choć powoli zaczyna się zwiększać, to wciąż wynosi jedynie 56%.

Twórcy na szczęście odnieśli się do krytyki i zapowiedzieli wprowadzenie najistotniejszych funkcji, a także poprawienie optymalizacji gry. Część z tych obietnic została już spełniona, dzięki najnowszej aktualizacji, jaka trafiła do produkcji. Niewątpliwie jedną z najważniejszych zmian jest możliwość rozpoczęcia nowej gry, nawet gdy istnieje już inny plik zapisu. Ponadto sprzedawcy w Pawn Guilds oferują teraz 99 przedmiotów Art of Metamorphosis, które pozwalają nam na zmianę wyglądu naszej postaci.

Dodano również możliwość wprowadzenia na PlayStation 5 limitu 30 klatek na sekundę, a także wyłączenia rozmycia obrazu i ray tracingu. Wersja gry na Steamie doczekała się natomiast polepszenia jakości, gdy funkcja DLSS jest włączona. Niestety na usprawnienia muszą jeszcze poczekać posiadacze Xboksów, do których najnowszy patch ma trafić w ciągu kilku najbliższych dni. Problemy związane z optymalizacją gry mają zostać z kolei naprawione w przyszłych aktualizacjach.

Jeśli chcecie zapoznać się ze wszystkimi zmianami, jakie zagościły w Dragon’s Dogmie 2, to zajrzyjcie TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów186

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze