10
21.12.2021, 15:27Lektura na 3 minuty
CD-Action

CD-Action organizuje finał Mistrzostw Świata w Heroes III

Zgadza się! My, CD-Action, wspólnie z portalem H3.GG, organizujemy finał pierwszych w historii (!) Mistrzostw Świata w Heroes of Might & Magic III. I czeka na was sporo atrakcji.


Barnaba „b-side” Siegel

W dniach 14-16 stycznia w krakowskim studiu telewizyjnym Fantasyexpo zorganizujemy Finał Mistrzostw Świata Heroes III. Dwóch najlepszych na tym globie zawodników rozegra mecz o Puchar CD-Action. Wszystkie rozgrywki będzie można oglądać na Twitchu, YouTubie i na naszej stronie – wszystko w profesjonalnej oprawie.


Co? Gdzie? Jak?

Szybka pigułka informacyjna. Dla zszokowanych – tak, ta mająca 22 lata na karku produkcja przeżywa swój renesans. Ale bardziej niż kampanią dla jednego gracza zgromadzona wokół Heroes III społeczność zainteresowana jest rywalizacją. Dzięki modyfikacjom, jakie od lat wnosi mod Horn of the Abyss (HotA), można w szybki sposób rozgrywać sieciowe mecze.

Od 2017 roku odbyły się już trzy edycje turnieju o randze Mistrzostw Polski. Teraz przyszedł czas na kolejny etap – Mistrzostwa Świata. H3.GG zgromadziło fanatyków Heroes III z Ukrainy, Rosji, Bułgarii, Niemiec, Litwy, Grecji, Szwecji, a nawet USA, Kanady, Brazylii, Chin czy Japonii. Łącznie zgłosiło się niemal 1000 zawodników, a eliminacje trwały od marca 2021 roku.

Wielki Finał Mistrzostwa Świata Heroes III

Po zaciętej walce do Wielkiego Finału trafiło... dwóch Polaków: „Arytmetyczny” oraz „Szopa666”, wielokrotny zwycięzca międzynarodowych turniejów w Heroes III. Obaj stawią się 14 stycznia w prowadzonym przez Fantasyexpo Nervarien Studio i rozegrają finałowy mecz w systemie BO3, czyli Best-of-Three. Przy wyniku 2:0 zwycięzcę poznamy już sobotę, z kolei 1:1 doprowadzi nas do trzeciego meczu w niedzielę 16 stycznia.

Scena Heroes III z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Były Mistrzostwa Polski, stwierdziliśmy, że czas skoczyć na głęboką wodą i zrobić Mistrzostwa Świata – mówi Sławek „Wrzosy” Wroniecki, założyciel organizacji H3.GG. – Przyznam, że odzew i zainteresowanie, które popłynęło nie tylko z Polski i krajów rosyjskojęzycznych, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Tym bardziej cieszymy się, że możemy wspólnie z CDA przygotować finały z prawdziwego zdarzenia.

A ja dodam od siebie, że słysząc o pomyśle takim jak mistrzostwa świata w jeden z ulubionych, kultowych dla Polaków tytułów, a przy tym prawdopodobnie jedną z najważniejszych gier pecetowych w historii, nie mogłem odpuścić okazji, żebyśmy jako CD-Action stali się częścią tego historycznego wydarzenia.


To nie wszystko!

Wielki Finał i Puchar CD-Action to nie wszystko, co na was czeka. Przez najbliższe tygodnie na naszej stronie będą pojawiały się artykuły, w których wyjaśnimy fenomen i reguły sieciowego grania w Heroes III, ale powrócimy też do tej klasycznej wersji, w której spędzaliśmy setki godzin, rozgrywając kampanię albo walcząc ze znajomymi przeciwko sobie czy komputerowi w trybie „hot seats”.

W najbliższych tygodniach wspólnie z H3.GG zaprezentujemy także trzy mecze pokazowe, na których elita polskiej sceny Heroes III objaśni, na czym polega specyfika gry w „Herosów” po sieci, a także przedstawi tę kultową produkcję w bardziej rozrywkowym wydaniu.

Bądźcie z nami i koniecznie zarezerwujcie weekend 14-16 stycznia na oglądanie finałów Mistrzostw Świata w Heroes III.

Oficjalnymi partnerami Mistrzostw Świata w Heroes III są Nvidia GeForce, Acer Predator, GOG.com oraz Domino's.

Redaktor
Barnaba „b-side” Siegel

Jestem szefem działów online w CD-Action. O gierkach piszę od 20 lat od gazetki szkolnej i fansite'ów, przez Playa, Komputer Świat Gry, Gamezillę, Gamikaze, Rzeczpospolitą, Gazeta.pl, Pixel, gry.wp.pl, po bycie redaktorem naczelnym Polygamii. Poza grami pielęgnuję kolekcję kilku tysięcy CD, winyli i kaset, piszę recenzje do magazynu Jazz Forum i prowadzę muzycznego peja The Seventies.

Profil
Wpisów109

Obserwujących15
Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.7
Platformy
PC
Gatunek
strategia
Producent
New World Computing
Heroes of Might and Magic III: Złota Edycja

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze