10.12.2021, 21:44Lektura na 2 minuty

CD Projekt może zawrzeć ugodę z amerykańskimi inwestorami

Pojawiła się szansa na polubowne rozwiązanie sprawy.


Rafał „hraboll” Pieczka

Już niespełna rok temu nowojorska kancelaria prawna złożyła pierwszy pozew zbiorowy przeciwko spółce CD Projekt. Postępowanie sądowe ma na celu uzyskanie odszkodowania dla niezadowolonych inwestorów. Według przedstawionej dokumentacji, oskarżeni mieli składać fałszywe i/lub wprowadzające w błąd oświadczenia. Chodzi między innymi o słynne stwierdzenie „gra radzi sobie zaskakująco dobrze na starszych konsolach”.

Zgodnie z najnowszym doniesieniami, gigant rodzimej branży gier dąży do polubownego zakończenia sporu. Ba, właśnie przystąpiono do rozmów, które mogą zakończyć się wspólnie wypracowaną ugodą. Warto jednak dodać, że zarówno warszawska spółka, jak i jej zarząd nie przyznaje się do winy. Poniżej znajdziecie fragment oficjalnego raportu:


Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że w dniu 8 grudnia 2021 roku otrzymał od kancelarii, reprezentującej Spółkę w sprawie, informacje o podjęciu przez Sąd postanowienia o zawieszeniu postępowania tzw. “motion to dismiss”, w związku z przystąpieniem stron do rozmów dotyczących potencjalnego zawarcia ugody. W razie osiągnięcia porozumienia co do warunków potencjalnej ugody, strony złożą wniosek do Sądu o jej zatwierdzenie. Podkreślić również należy, że przystąpienie do rozmów dotyczących potencjalnego zawarcia ugody w żadnym wypadku nie oznacza akceptacji ze strony Spółki lub członków jej Zarządu jakichkolwiek zarzutów zawartych w pismach procesowych złożonych przez stronę powodową.


A zatem całkiem możliwe, iż amerykańscy inwestorzy otrzymają rekompensatę pieniężną, a sam CD Projekt będzie mógł skupić się na realizacji bieżącego planu rozwoju Cyberpunka 2077.

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane