22.02.2024, 07:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Contra: Operation Galuga z bardzo szybką premierą. Jest też demo!

Fanów retro i klasycznych gier Konami czeka niedługo małe święto. Studio WayForward już o to zadba.

Nie jest to wiedza tajemna, że po trzeciej Contrze losy tej serii były burzliwe. Wydane na pierwszym PlayStation Contra: Legacy of War czy C: The Contra Adventure nie należą raczej do jaśniejszych punktów w historii serii, choć pewnie nawet i one mają swoich fanów. Contra: Shattered Soldier na PS2 uchodzi z kolei za jedną z tych lepszych odsłon, ale już Neo Contra spodobała się gawiedzi ciut mniej. Ogólnie bujało jak w piątkowy wieczór.

I tu dochodzimy do Contry 4 autorstwa bohaterów dzisiejszego newsa. Ta całkiem przyjemna część wydana w 2007 roku na konsolkę Nintendo DS została wyprodukowana przed WayForward właśnie. 17 lat później to samo studio ma dla nas kolejną propozycję. Contra: Operation Galuga pojawi się bowiem 12 marca i będzie dostępna w sumie na wszystkim. PC, PS4, PS5, Xbox One, Xboksy Series X\S czy Switch. Istnieje spora szansa, że macie przynajmniej jedną z tych platform.

Na każdej z nich jest też dostępne demo. Nowa Contra została wyceniona na 40 dolarów. A skoro już przy WayForward jesteśmy, to przypomnę, że na ten rok mają też drugiego asa w rękawie. Studio 20 lat temu przerwało prace nad Shantae Advance: Risky Revolution, które pierwotnie miało ukazać się na GBA, ale nie udało się wówczas znaleźć dla niej wydawcy. Teraz wydadzą to sobie sami. Również na wszystkim.


Czytaj dalej

Redaktor
bolo

Is this enough to get 20 people plastered?

Wpisów314

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze