9
około 7 godzin temuLektura na 2 minuty
Wideo

Czekacie na nowe Fable? Microsoft właśnie poinformował, że jeszcze sporo poczekacie...

Nie ma już mowy o premierze w tym roku.


Jakub „rajmund” Gańko

Pewnie większość z nas się na to po cichu nastawiała, ale jednak woleliśmy liczyć na premierę rebootu Fable w tym roku. Szczególnie po tym, jak dwa lata temu zobaczyliśmy trailer czy nasłuchaliśmy się od twórców, że w ich dziele widać DNA Wiedźmina 3. Niestety możemy już być pewni, że tak się nie stanie. Craig Duncan z Xbox Game Studios właśnie oficjalnie potwierdził, że nowe Fable trafi w nasze ręce dopiero w 2026 roku.

Duncan przekazał, że zdaje sobie sprawę z faktu, iż prawdopodobnie nie na takie wieści czekali gracze, ale jednocześnie zapewnił, że ostateczny efekt prac Playground Games będzie wart czekania. Na zaostrzenie apetytu, który pewnie i tak już u niektórych jest całkiem spory, otrzymaliśmy nowe fragmenty gameplayu z wersji pre-alpha urozmaicające całą rozmowę.

Potwierdzają one, że Fable będzie naprawdę piękne, a także pozwalają przyjrzeć się walce, rzucaniu czarów czy eksploracji otwartego świata na grzbiecie konia. Wygląda to wszystko bardzo zachęcająco, a i sam Duncan przekonuje, że ma pełne zaufanie do twórców Forzy Horizon, którzy dostarczali dotąd doskonałe produkcje doceniane przez graczy i krytyków.


Wszystko to, co dadzą od siebie w uniwersum Fable... Tylko pomyślcie o tej zachwycającej grafice, jakiej spodziewacie się po grach studia Playground, niesamowitej rozgrywce, brytyjskim humorze, ich własnej wersji Albionu. Wszystko to będzie zainspirowane wcześniejszymi odsłonami serii, ale z nowym sznytem. Szczerze, to będzie najpiękniejsza wersja Albionu, jaką kiedykolwiek widzieliście.


No cóż, nie mówię, że wcale tak nie będzie. Szczególnie jeśli twórcy dostają dodatkowy czas na dopracowanie swojego dzieła. Niektórzy upatrują też w decyzji o opóźnieniu nowego Fable potwierdzenia, że w tym roku Playground Games dostarczy nam dla odmiany nową odsłonę Forzy Horizon. Jeszcze inni uważają, że obsuwa jest spowodowana chęcią uniknięcia kolizji z... premierą GTA 6. Czego i kiedy byśmy nie dostali, myślę, że można spokojnie założyć, iż wszystko to trafi nie tylko na PC i Xboksy, ale też na PS5.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów2103

Obserwujących11

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze