7
11.05.2022, 08:00Lektura na 2 minuty

Dark Souls: Twórcy wciąż aktywnie pracują nad przywróceniem serwerów na PC

Bandai Namco odpowiedziało na e-mail jednego z graczy. Wydawca twierdzi, że FromSoftware robi co może, aby przywrócić pecetowe serwery Dark Souls do życia.

Zapewne nie ominęła was wiadomość, że serwery PVP w Dark Souls zostały wyłączone przez developerów. Miało to miejsce pod koniec stycznia i było spowodowane poważną luką w zabezpieczeniach. Niedługo później pojawiła się informacja, że serwery zostaną ponownie włączone po premierze Elden Ringa, jednak jest już prawie połowa maja, a trybu multi jak nie było, tak wciąż nie ma. Oznaczenie gry wieloosobowej zniknęło nawet ze Steama, przez co wiele osób przestraszyło się, że taki stan rzeczy zostanie na stałe.

Wygląda jednak na to, że było to jedynie zabezpieczenie przed fałszywą reklamą, a twórcy dalej bawią się w doktora Frankensteina i próbują przywrócić serwery do życia. Tak przynajmniej mówi e-mail, który jeden z graczy otrzymał od Bandai Namco, wydawców serii Dark Souls oraz Elden Ringa.


Z przyjemnością potwierdzam, że developerzy wciąż aktywnie pracują nad rozwiązaniem omawianego problemu i starają się jak najszybciej ponownie uruchomić serwery Dark Souls na PC.


e-mail od Bandai Namco<br>

Niestety, tymczasowa usterka ciągnie się już od trzech i pół miesiąca, a nawet sami developerzy nie wiedzą, kiedy serwery zostaną ponownie włączone – a przynajmniej tak twierdzą i nie zdecydowali się przekazać szacunkowej daty. Na Steamie wciąż brakuje oznaczenia, lecz wprowadzone zostanie zapewne wraz z naprawieniem usterki.

Warto dodać, że problem dotyka całej serii, a więc Dark Souls Remastered, Dark Souls Prepare to Die Edition, Dark Souls 2 i Dark Souls 3.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów421

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane