7.05.2024, 16:00Lektura na 2 minuty

Darkest Dungeon 2: Wsparcie modów już niedługo

Chwilę to potrwało, jednak mody do Darkest Dungeon 2 w końcu otrzymają oficjalne wsparcie.

Jutro minie dokładnie rok od oficjalnej premiery Darkest Dungeon 2 i jak dotąd fanowskie modyfikacje nie otrzymały wsparcia ze strony Red Hook Studios. Ma się to zmienić już niedługo, choć na nieszczęście moderów zestaw narzędzi na początku będzie dość mocno okrojony.

W zakładce gry na Steamie studio wypuściło dłuższy wpis na temat przyszłości wsparcia przez nich modyfikacji. Tak długi czas tworzenia odpowiednich narzędzi tłumaczą większym stopniem skomplikowania Darkest Dungeon 2 w stosunku do „jedynki”. Dlatego też będą one wypuszczane stopniowo, kawałek po kawałku. Pierwsze z nich planowo mają wyjść pod koniec czerwca, lecz twórcy zastrzegają, że może się to zmienić.

Na sam początek wprowadzona zostanie przede wszystkim sama możliwość wgrywania modyfikacji oraz ich zmiany, a także integracja z Warsztatem Steam. Dodane zostaną przy tym podstawowe funkcje pozwalające na edytowanie plików o rozszerzeniu CSV, w których zawarta jest większość wartości numerycznych związanych z mechanizmami gry. Dzięki temu na przykład możliwe będzie stworzenie przedmiotów noszonych przez nasze postacie czy palety bohaterów.

Studio zaznacza, że będzie dążyło do takiego rozwoju narzędzi, by te pozwoliły na stworzenie własnych postaci i zamierza z tego powodu ściśle współpracować z moderami. Nie podano natomiast żadnych planów dotyczących udostępnienia kolejnych funkcji oraz informacji, kiedy moglibyśmy się ich spodziewać oprócz tego, że jeszcze w tym roku.

Darkest Dungeon 2
Na samym Nexus Mods znajdziemy ponad 1400 modyfikacji do pierwszego Darkest Dungeon, które pobrano prawie 15 milionów razy.

Red Hook Studios ma teraz pełne ręce roboty – oprócz wsparcia modów twórcy szykują się na debiut Darkest Dungeon 2 na konsolach PlayStation. Ponadto pracują nad nowym trybem, który ma łączyć obydwie jego części, a także nad standardowymi poprawkami, balansem bazowej gry czy dodatkami.


Czytaj dalej

Redaktor
Michał Gąsior

Gracz kiszący się przez większość życia na słabiusieńkim pececie, stąd pałający miłością do kilku tytułów wydanych przed swoim rokiem urodzenia jak Thief 2 czy Heroes III. Niezdrowo analizujący spójność mechanik gry ze światem przedstawionym. Zawsze daje najwięcej punktów w charyzmę. Fortnite spalił mu zasilacz.

Profil
Wpisów180

Obserwujących1
Darkest Dungeon II
Ocena redakcji
8
Ocena użytkowników
6.7
Platformy
PC
Gatunek
-
Producent
Red Hook Studios
Darkest Dungeon II

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze