2
9.03.2022, 15:30Lektura na 2 minuty

Data premiery Gotham Knights ogłoszona

WB Games Montréal postanowiło nie robić z tego wydarzenia większej afery i zadowoliło się lakonicznym komunikatem.

Przed ponad dekadą Rocksteady zachwyciło świat swoimi Batmanami, wyznaczając w swoim czasie nowe standardy gatunku. Nieśpieszne tempo prac developerów sprawiło jednak, że wydawca – Warner Bros. – postanowił dokooptować do serii Arkham jeszcze jedno studio. Niestety, WB Games Montréal dało fanom zauważalnie chłodniej przyjęte (choć wciąż niezłe) Arkham Origins. Na wieści o ich kolejnym projekcie musieliśmy zaś czekać zaskakująco długo.

Po latach przecieków, plotek i doniesień o nowych produkcjach w uniwersum DC usłyszeliśmy dopiero w 2020. Na temat Suicide Squad nawet dziś trudno powiedzieć coś konkretnego (zresztą tytuł w nasze ręce zbyt szybko nie wpadnie), dlatego to prezentacja Gotham Knights skupiła na sobie uwagę fanów – chociażby z powodu pokazania właściwego gameplayu. Debiut miał mieć miejsce już na początku zeszłego roku, ale Warnes Bros. doszło do wniosku, że twórcy potrzebują jeszcze nieco czasu. Jak się okazało, dostali go całkiem sporo.

W ostatnich dniach nadzieje graczy rozbudziło pojawienie się na krótką chwilę bety Gotham Knights na Steamie, w związku z czym spodziewaliśmy się rychłych ogłoszeń w sprawie gry. I faktycznie do tego doszło – WB Games Montréal bez zbędnych fajerwerków poinformowało o nowej dacie premiery.

Gotham Knights trafi więc na rynek 25 października 2022. Zagramy na pecetach, PS4, PS5, Xboksie One i Xboksie Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze