4.01.2024, 10:45Lektura na 1 minutę

Dave the Diver ze spektakularnym wynikiem sprzedażowym

Jedna z rewelacji 2023 roku, Dave the Diver, osiągnął właśnie sprzedażowy kamień milowy. Zresztą równie dobrze można go nazwać kamieniem milionowym.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Jedno z największych zaskoczeń 2023 roku, które rozkochało w sobie recenzentów, w tym i naszego Ninho. Miejsce w topce bestsellerów Steama przez długi czas oraz nominacja w kategorii Najlepsza gra indie na The Game Awards (chociaż dyskusja na temat „niezależności” produkcji była długa i gorąca). Do tego jeszcze wyprzedanie miliona kopii w 10 (!) dni. Dave the Diver niczym tornado wpakował się na salony i bezkompromisowo odciął swój kawałek tortu. Twórcy poczuli się na tyle pewnie, że postanowili połączyć swoją grę z innym niezależnym hitem 2023, czyli Dredge.

Jeżeli milion kopii sprzedanych w półtora tygodnia przez grę niezależną (umownie) jest imponujące, to co powiecie na trzy miliony kopii jedynie na PC i Nintendo Switcha? Wczoraj Mintrocket za pośrednictwem twitterowego profilu gry ogłosiło osiągnięcie takiego rezultatu. Wynik imponujący, który może jeszcze spuchnąć w momencie debiutu na PlayStation oraz Xboksie. Kiedy to nastąpi? Twórcy odpowiadali wielokrotnie, że na premierę przyjdzie odpowiednia pora, więc wierzymy, że takie osiągnięcie będzie pretekstem, aby pójść o krok dalej.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów321

Obserwujących4
Dave the Diver
Ocena redakcji
9
Ocena użytkowników
-
Platformy
MAC, PC
Gatunek
-
Producent
-
Dave the Diver

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze