18
22.07.2021, 20:15Lektura na 1 minutę

Dead Space: Zapowiedziano remake „jedynki” [WIDEO]

Klasyczny survival horror wykorzysta moc współczesnego sprzętu.


Rafał „hraboll” Pieczka

To już pewne! Zagramy w pełnoprawny remake pierwszego Dead Space'a. Zgadza się, przerażające przygody Isaaca Clarke'a zostaną „przebudowane od podstaw”. Gracze zobaczą moc silnika Frostbite. Za opisywane przedsięwzięcie odpowiada studio EA Motive (Star Wars: Squadrons). Remake pojawi się na PC, PS5 i Xboksie Series X/S w bliżej nieokreślonym terminie.


Klasyczny horror science fiction Dead Space powraca w zupełnie nowej odsłonie - Motive Studios przygotowało jeszcze bardziej immersyjną rozgrywkę. Dzięki mocy silnika Frostbite i konsol następnej generacji, nowa wersja gry zapewni niezrównaną grafikę i ulepszenia rozgrywki, jednocześnie zachowując wierność oryginałowi.  Isaac Clark jest zwykłym inżynierem, któremu powierzono misję naprawy ogromnego statku kosmicznego: USG Ishimura. Sprawy przybrały jednak tragiczny obrót. Załoga została wymordowana i zainfekowana kosmiczną plagą… a Nicole, ukochana partnerka Isaaca, zaginęła gdzieś na pokładzie. Osamotniony Isaac jedynie przy pomocy swoich narzędzi i umiejętności inżynieryjnych usiłuje rozwikłać koszmarną tajemnicę wydarzeń na pokładzie Ishimury. Uwięziony z wrogimi „nekromorfami”, musi podjąć walkę o przetrwanie – nie tylko w obliczu coraz straszniejszych niebezpieczeństw na statku, ale też z powoli nadciągającym szaleństwem.


Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane