3
6.02.2024, 08:15Lektura na 2 minuty

Death Stranding 2: Kluczowa postać z „jedynki” nie wróci w sequelu

Hideo Kojima skomentował komentarze, w których fani dopytują o powrót jednego z aktorów z pierwszego Death Stranding.

Kojima, jak na prawdziwego magika przystało, wyjmuje z kapelusza różne niespodzianki. Nie są to jednak króliki czy inne gołębie, a kolejne znane osobistości głównie ze świata filmu, jakie zgodziły się zostać lalkami w jego gierkowym teatrze. Przy okazji pierwszego Death Stranding najgłośniej było o udziale Normana Reedusa, ale udział takich gwiazd jak Léa Seydoux, Mads Mikkelsen oraz Guillermo del Toro też był szeroko komentowany. 

Przy okazji Death Stranding 2: On the Beach, szczególnie po publikacji ostatniego zwiastuna, gwałtownie zaczęły narastać pytania o obecność aktorów z poprzedniej odsłony. Wiemy, że tylko część dawnej obsady powróci do swoich ról, a fani tak gorączkowo wypytywali Kojimę o powrót Mikkelsena, że developer postanowił oficjalnie zabrać głos, dzięki czemu wiemy, że duński aktor nie pojawi się w Death Stranding 2.

Jeśli graliście w „jedynkę”, wiecie, że postać grana przez Mikkelsena była jedną z istotniejszych, jakie spotykaliśmy na naszej drodze, ale jego historia, jakkolwiek pokręcona by się na początku nie wydawała, została zakończona definitywnie. Hideo wspomniał o tym w kolejnym poście:


Cliff [czyli postać grana przez Mikkelsena – przyp. red.] odegrał bardzo ważną rolę w uniwersum Death Stranding. Mads w pełni to rozumiał i zagrał wyśmienicie. Na zawsze pozostanie częścią historii tego świata i będzie żył w waszych wspomnieniach, ale właśnie dlatego, że tak zależy nam na tej postaci, nie pojawi się ona w Death Stranding 2.


Hideo Kojima

Kojimie można zarzucić wiele, a jego styl, jakkolwiek nie byłby oryginalny, to potrafi momentami przytłoczyć. Niemniej niewracanie do już „przerobionych” postaci oznacza chyba brak wymuszonego fanserwisu, który w ostatnich latach niestety wylewa się z różnych serii. I mimo że część fanów już straszy bojkotem Death Stranding 2 z uwagi na brak ulubionego aktora, to w tym przypadku chyba warto pochwalić zdecydowaną decyzję Kojimy.

Death Stranding 2: On the Beach ukaże się na PS5 w 2025 roku.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1033

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze