27.12.2022, 12:45Lektura na 2 minuty
Plotka

Death Stranding 2 w 2024? Tak sugeruje przeciek od artysty

Na profilu ArtStation jednego z artystów pracujących nad Death Stranding 2 pojawiła się orientacyjna data premiery nowego dzieła Hideo Kojimy.


Patryk „Delighter” Żelazny

Na tegorocznym The Game Awards jedną z najbardziej interesujących zapowiedzi była druga część Death Stranding od Hideo Kojimy. Niestety, zbyt wiele szczegółów nie podano nam na tacy, w tym również nawet przybliżonej daty premiery (mimo że od wydania „jedynki” minęły już 3 lata). Ta mogła jednak niefortunnie wyciec na ArtStation za sprawą Franka Aliberti, jednego z artystów pracujących między innymi nad kontynuacją symulatora kuriera od Kojimy.

Użyłem słowa „niefortunne”, ponieważ orientacyjna data premiery pojawiła się na jego stronie na ArtStation niespodziewanie, po czym błyskawicznie zniknęła. I to nie sama data, a cała karta Death Stranding 2. To sugeruje, że nie był to planowany zabieg. W internecie jednak nic nie ginie i pomimo szybkiej reakcji Alibertiego, screenshot z jego profilu już śmiga po sieci, w tym pojawił się również na forum ResetEra.

Profil Franka Aliberti na ArtStation
ResetEra / ArtStation / Frank Aliberti

Dzięki temu mamy prawo podejrzewać, że Death Stranding 2 ma planowaną premierę na 2024, czego Hideo Kojima jeszcze nie zdecydował się oficjalnie ogłosić. Pragnę jednak zaznaczyć, że równie dobrze może to być błąd lub w tym gorszym przypadku nawet zwykły żart, zatem nie zalecam brać tego za pewną informację.

Jeśli za to możemy być do czegoś przekonani, to do tego, że Death Stranding doczeka się filmowej adaptacji na dużym ekranie.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze