6
27.04.2022, 11:30Lektura na 2 minuty

Devil May Cry 5: Sprzedaż przekroczyła 5 milionów sztuk

Capcom chwali się osiągnięciem ostatniej odsłony serii Devil May Cry. Od premiery piątej części minęły już 3 lata.


Patryk „Delighter” Żelazny

Choć wspieranie piątej części Devil May Cry zakończyło się dość szybko i Capcom zaprzestał dalszego rozwijania gry, tak sprzedaż ciągnie się dalej. Zwłaszcza że możemy zagrać również na Steam Decku, czym już dawno chwalili się twórcy, słusznie zadowoleni z tego, jak produkcja prezentuje się na konsoli Valve.

Capcom ogłosił na Twitterze, że Devil May Cry V osiągnął liczbę 5 milionów sprzedanych egzemplarzy. Jest to bardzo dobry wynik, nawet biorąc pod uwagę, że produkcji zajęło to lekko ponad 3 lata. Niestety, studio nie sprecyzowało, czy do wyniku zalicza się Specjalna Edycja wydana w 2020 roku, czy też nie. Wiemy tylko, że jeszcze w grudniu zeszłego roku, Capcom chwalił się sprzedażą „piątki” na poziomie 4,8 miliona sztuk.

Jak na taki nakład czasu, jednych wynik może cieszyć, a innych dziwić – w końcu Devil May Cry 5 cieszy się bardzo dobrymi ocenami (88/100 wśród krytyków na Metacritic i 8.2/10 wśród graczy). Można to porównać choćby z Valheim studia Iron Gate, które w o połowę krótszym czasie sprzedało dwa razy więcej sztuk, a jest to debiut studia, który nawet jeszcze nie wyszedł z wczesnego dostępu. Mimo to należy zwrócić uwagę, że „piątka” sprzedała się najlepiej w całej serii DMC – poprzednia, czwarta odsłona, przebiła pułap 3 milionów.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów332

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane