16
14.06.2022, 10:15Lektura na 2 minuty

Diablo 4: Blizzard obiecuje, że mikrotransakcje będą dotyczyły tylko przedmiotów kosmetycznych

Mikrotransakcje stały się jednym z głównych powodów krytyki Diablo Immortal. W Diablo 4 Blizzard chce uniknąć tego „błędu”.

Diablo 4 najwyraźniej uniknie negatywnych ocen związanych z mikrotransakcjami, które są powszechnie dostępne w Diablo Immortal. Wydawca przeprasza fanów serii i zapowiada, że w kolejnej, pełnoprawnej już odsłonie cyklu, takie zjawisko nie wystąpi. Ku niezadowoleniu księgowych firmy

Tytuł doczekał się nowej zapowiedzi w ramach Xbox and Bethesda Games Showcase, gdzie zaprezentowano nową klasę postaci, tryb PvP i kilka innych funkcji w grze. Wcześniej pokazano także główne obszary gry.

Krótko po prezentacji, Adam Fletcher, szef globalnej społeczności Diablo, pojawił się na Twitterze, by obiecać, że w nowej grze mikrotransakcje będą dotyczyć tylko elementów kosmetycznych.


Diablo 4 ukaże się jako pełnoprawna gra przeznaczona wyłącznie na PC i konsole. Produkcja jest ogromna i po premierze będzie zawierać mnóstwo zawartości dla wszystkich graczy. Płatna zawartość to opcjonalne przedmioty kosmetyczne i pełne rozszerzenia. Wkrótce udostępnimy więcej informacji!


Adam Fletcher

Jest to dość mocny kontrast w stosunku do Diablo Immortal, mobilnego spin-offu, który Blizzard wydał na początku tego miesiąca. Gracze już od pierwszych dni po premierze protestowali przeciwko stosowaniu w tej grze mikrotransakcji, a wielu z nich wyrażało swoje niezadowolenie z tego, że gra wiąże je z systemem progresji. O konieczności grindu i wyciskania kasy z fanów napisał w swojej recenzji Krigor. To „perfidny skok na kasę”.

Jeśli Diablo 4 całkowicie tego uniknie, redukując mikrotransakcje do celów kosmetycznych, będzie to już duża poprawa. Pokazy Diablo 4 na Xbox Showcase robią pozytywne wrażenie, szczególnie jeśli chodzi o wykreowany świat z dużą ilością szczegółów. Ujawniono na przykład, że w trakcie eksploracji będą miały miejsce niezależne i przypadkowe wydarzenia w grze, aby nadać wszystkiemu więcej dynamiki.

Premiera Diablo 4 odbędzie się w 2023 roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów130

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane