30.04.2024, 19:15Lektura na 2 minuty
Galeria

Diablo 4: Łupy na Nowo – Powrót Andariel i mnóstwo innych nowości w 4. sezonie 

Blizzard podzielił się szczegółami na temat czwartego sezonu Diablo 4, który wystartuje już 14 maja.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Łupy na Nowo – taką nazwę będzie nosił czwarty sezon Diablo 4. Doskonalenie, hartowanie, odmienione Piekielne Przypływy, Doły Rzemieślnika i zmiany w klejnotach to tylko część z nadchodzących atrakcji. Przecieki z początku kwietnia okazały się prawdziwe – już 14 maja gracze staną u boku Żelaznych Wilków.

W grze znajdziemy itemy związane z obecnością nowego mechanizmu rozgrywki, hartowania, które umożliwi nam zmianę atrybutów wyposażenia poprzez dodanie interesujących nas afiksów do przedmiotów. Przewodniki, bo o nich mowa, dotyczyć będą sześciu kategorii tj. broni, ofensywy, defensywy, mobilności, funkcjonalności i zasobów. Z kolei za pomocą tzw. doskonalenia poprawimy ogólną moc broni, a co czwarta ranga ulepszenia znacznie zwiększy jeden z afiksów oręża.

Wszystkich fanów Diablo powinny ucieszyć zmiany w Kodeksie Potęgi – wraz z premierą czwartego sezonu przestaniemy przechowywać zdobyte aspekty w ekwipunku. Zamiast tego skorzystamy z biblioteki automatycznie zachowującej najpotężniejszą pozyskaną wersję danego aspektu, z której będziemy mogli korzystać w nieskończoność.

5
zdjęć

Ponadto w ramach majowej aktualizacji będziemy mogli zmierzyć się z mocniejszą wersją Andariel – aby zawalczyć z Panią Cierpienia, będziemy potrzebowali specjalnych materiałów, które pozyskamy pokonując Władcę Zira oraz Zamrożoną Bestią. Ale to jeszcze nie wszystko – w grze pojawią się tzw. Doły Rzemieślnika, które bardzo, ale to bardzo przypominają Szczeliny Nefalemów znane z dodatku do trzeciej odsłony gry. Już 2 maja odbędzie się stream z twórcami hack’n’slasha, na którym zobaczymy wszystkie omawiane nowości w praktyce. Blizzard podzielił się również szczegółami na temat postępów sezonowych i karnetu bojowego.

Miejmy nadzieję, że Łupy na Nowo okażą się lepsze od okropnie nudnego Sezonu Konstruktów, w którym ledwo co udało mi się wbić 50 poziom tylko po to, żeby ostatecznie odłożyć płytę z grą na półkę. W Diablo 4 możecie zagrać na pecetach, PlayStation 5 i Xboksach Series X/S. Tytuł zyskał zastrzyk nowych graczy po premierze w Game Passie, a więcej szczegółów na temat nadchodzącego sezonu znajdziecie TUTAJ


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów358

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze