1
21.06.2022, 10:15Lektura na 2 minuty

Diablo Immortal opóźnione w Chinach. Powodem media społecznościowe?

Diablo Immortal ma kolejne problemy, tym razem w Chinach. Wszystko przez… Kubusia Puchatka.


Michał „Perzi” Perzanowski

Diablo Immortal było jedną z najbardziej gorących premier 2022 roku. Gra zmusza graczy do płacenia za szybsze postępy, przez co stała się ofiarą tzw. „review bombing”. Ostatecznie otrzymała najniższą w historii ocenę użytkowników na Metacriticu. Jednocześnie jej popularność nadal jest duża. Liczba jej instalacji to już ponad 10 milionów. Tytuł zarobił w ciągu pierwszych dwóch tygodni 24 miliony dolarów.

Przesunięcie premiery Diablo Immortal zostało ogłoszone w Chinach w niedzielę 19 czerwca, co spowodowało 10-procentowy spadek akcji NetEase w Hong Kongu. Nastąpiło to na trzy dni przed planowaną chińską premierą gry i zaledwie kilka dni po tym, jak jej oficjalne konto na Weibo (chiński portal społecznościowy) zostało zawieszone z powodu naruszenia praw autorskich. Obserwowany przez prawie 46 tysięcy osób profil stracił możliwość umieszczania i udostępniania postów. Stał się przez to bezużyteczny.

Chociaż nie podano oficjalnego powodu zawieszenia na Weibo, media donoszą, że może to mieć związek z tym, że oficjalne konto Diablo Immortal nawiązuje do Kubusia Puchatka. A jak wiadomo, ta kreskówkowa postać jest w Chinach zakazana. Stworzony przez A. A. Milne'a miś stał się popularnym sposobem na krytykę chińskiego przywódcy, Xi Jinpinga.

Zgodnie z komunikatem prasowym opublikowanym na chińskiej stronie Blizzarda, powodem opóźnienia w ostatniej chwili jest konieczność wprowadzenia „szeregu poprawek optymalizacyjnych w grze”, w tym renderowania modeli, wsparcia dla innych urządzeń i poprawienie wydajności.

Obecnie sytuacja w Chinach jest dość napięta, jeśli chodzi o firmy produkujące gry. Ma to związek z ograniczeniem ich dostępu dzieciom, a także regulacjami ograniczającymi ich częste wydawanie. Dla NetEase, a w mniejszym stopniu dla Activision Blizzard, chińska premiera Diablo Immortal jest bardzo ważnym wydarzeniem. 70 procent przychodów firmy pochodzi właśnie z gier.

Gra uzyskała w Chinach niewiarygodną liczbę 15 milionów rejestracji wstępnych.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów130

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane