1
1.06.2022, 10:00Lektura na 3 minuty

Diablo Immortal: Twórcy ujawniają długość kampanii

Blizzard zapewnia również, że poza kampanią pojawi się jeszcze mnóstwo dodatkowej zawartości.


Michał „Perzi” Perzanowski

Diablo Immortal ukaże się na pecetach (preload jest już dostępny) oraz urządzeniach z systemami iOS i Android jeszcze w tym tygodniu, a firma Blizzard Entertainment zaczyna ujawniać szereg nowych szczegółów na temat gry. W rozmowie z serwisem GameSpot starszy projektant gry, Scott Burgess, zdradził, że główna kampania Diablo Immortal zajmie graczom około 20 godzin.

Jak na produkcję z mobilnym rodowodem to całkiem dużo. Według portalu Howlongtobeat.com przejście trzech odsłon pecetowego Diablo zajmuje ok. 14-18 godzin. Ale oczywiście kto raz grał w którekolwiek Diablo, ten doskonale zdaje sobie sprawę, że nie w tych grach nie chodzi o jak najszybsze zaliczenie głównej kampanii, a w rozgrywkach multiplayerowych można zatopić się na setki, jeśli nie tysiące godzin.

Gdyby komuś wciąż się wydawało, że to mało, twórcy uspokajają i zapowiadają, że tytuł otrzyma jeszcze wiele dodatkowej zawartości. Szczegółów na ich temat jeszcze nie ujawniono. Według Burgessa będzie ona przybierać różne formy, w tym takie rzeczy jak zawartość fabularna i nowe lochy.


Zamierzamy kontynuować regularne wydawanie zawartości. Naszym celem jest wypuszczanie co kilka miesięcy nowego lochu lub strefy, a co za tym idzie zupełnie nowej zawartości fabularnej, w którą gracze będą mogli grać.


Scott Burgess

Diablo Immortal jest grą free-to-play i GameSpot potwierdza, że wszystkie planowane dodatkowe treści będą również darmowe. Płatna zawartość gry to rzeczy typowo kosmetyczne, które nie wpłyną na rozgrywkę w większym stopniu. Po tym, jak Burgess wyraził obawy związane z płatną zawartością, powiedział, że „grał w betę nie wydając ani dolara”, pozostając konkurencyjnym w trybie PvP. Przekaz nieco zderza się z ostatnimi informacjami, które otrzymaliśmy. Immortal nie pojawi się bowiem na rynku holenderskim i belgijskim z powodu lootboksów.

Oczywiście fani będą musieli sami ocenić ten element gry po jej premierze, ale to z pewnością wydaje się obiecujące dla wszystkich, którzy obawiają się, że mikrotransakcje zostaną wprowadzone.

Burgess zapewniał, że w przypadku Diablo Immortal nie wystąpi zjawisko „pay to win”. Podstawowym elementem ma być oczywiście płatna przepustka bojowa, choć dostępna będzie również ta darmowa.

Twórcy zapowiadają, że obecne w Immortal elementy nawiążą do poprzednich odsłon serii Diablo. Te dwa czynniki – brak potrzeby wydawania pieniędzy i czerpanie ze źródła – mają być główną zachętą dla graczy. Fani Diablo Immortal będą mieli okazję przekonać się o tym osobiście już 2 czerwca. My jednak mieliśmy okazję pograć już wcześniej i nasze pierwsze wrażenia znajdziecie tutaj.

Redaktor
Michał „Perzi” Perzanowski

Piłkarski męczennik kibicujący Manchesterowi United i Wiśle Kraków. Na szczęście gry działają kojąco, prawda? Lubię strategie i przygodówki. Cierpię na syndrom jeszcze jednej tury. Sprzęt nie gra roli (That's what HE said).

Profil
Wpisów167

Obserwujących1

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane