14
25.04.2022, 11:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Diablo Immortal zadebiutuje na smartfonach i PC! Jest data premiery

Wszyscy mamy telefony, prawda? Ale większość z nas ma także pecety - dlatego Blizzard zapowiedział pełny crossplay dla obu platform.

O tym, że wkrótce możemy spodziewać się wreszcie jakichś konkretów dotyczących Diablo Immortal, wiemy już od jakiegoś czasu. Niedawno Blizzard ruszył z przedsprzedażą gry na iOS, obiecał także zestawy ozdobne za wstępną rejestrację. W weekend z kolei zaprosił do oglądania specjalnej transmisji, więc mogliśmy się spodziewać już czegoś większego. No i nie zawiedliśmy się.

To, co nas najbardziej dotąd interesowało, to oczywiście data premiery. Teraz już oficjalnie wiemy, że doczekamy się jej 2 czerwca. Ale to nie koniec niespodzianek: Blizzard zapowiedział także, że Diablo Immortal trafi jednocześnie na platformy mobilne oraz... PC! Twórcy potwierdzili pełną obsługę crossplayu, a więc możemy w domu grać na komputerze, a po wyjściu na zewnątrz kontynuować rozgrywkę na smartfonie. Różne przecieki słyszeliśmy, ale czegoś takiego się nie spodziewaliśmy.

Wyatt Cheng, reżyser gry, zapowiedział, że oprócz tradycyjnej obsługi Diablo Immortal przy pomocy myszy i klawiatury (nowością będzie możliwość kierowania postacią klawiszami WSAD), będziemy mogli korzystać także z padów. Jeśli chodzi o oprawę audiowizualną, to współczesne smartfony mają tak mocne podzespoły, że nie powinniśmy na nią narzekać także na PC. Na dowód możemy popatrzeć na gameplay:

Nowa gra Blizzarda ma być także jak dotąd największą produkcją z uniwersum Diablo, a na graczy będzie czekać aż osiem ogromnych obszarów Sanktuarium do zwiedzenia i sześciu bohaterów do wyboru. Akcja Diablo Immortal będzie rozgrywać się pomiędzy drugą a trzecią częścią serii, więc znów przyjdzie nam spotkać m.in. Deckarda Caina. Cóż, takie wieści mogą poważnie wpłynąć na zmianę nastawienia przez dotychczasowych przeciwników tej produkcji. Gdyby tylko Blizzard zapowiedział tę grę w taki sposób w 2018 roku...

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1247

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane