2
13.06.2024, 08:30Lektura na 2 minuty

Dino Crisis: Wyniki ankiety Capcomu nie pozostawiają wątpliwości. Gracze chcą powrotu

Capcom zaprezentował wyniki ankiety, którą niedawno przeprowadził wśród graczy, a ci dali w niej głośny wyraz tęsknoty za Dino Crisis.


Jakub „rajmund” Gańko

Kilka miesięcy temu informowaliśmy was o ankiecie Capcomu, w której mogliśmy dać znać, czy chcemy sequeli Dino Crisis, Onimushy albo Okami. Teraz japońskie przedsiębiorstwo zaprezentowała wyniki tego przedsięwzięcia i jak nietrudno było się domyślić, uczestnicy wykrzyczeli głośno, że dinozaury są super.

Przygody Reginy pośród prehistorycznych bestii nie tylko zwyciężyły w pytaniu o to, która seria firmy powinna doczekać się nowej gry (80,769 oddanych głosów, na 2. miejscu: Mega Man z 63,395 głosami), lecz także doczekały się poważnego wyróżnienia w kategorii najbardziej lubianej gry Capcomu, w której zajęły aż 2. miejsce, wyprzedzając tym samym m.in. Resident Evil 4!

Z jednej strony to powinien być wyraźny sygnał dla Japończyków w sprawie tego, za jakie odświeżenie powinni wziąć się w następnej kolejności, z drugiej jednak: czy faktycznie takowych brakowało przez ostatnie lata? Chyba nie, o czym świadczyło choćby powszechne rozczarowanie Exoprimalem, gdy okazało się, że jednak nie będzie to nowe Dino Crisis. Tymczasem Capcom na razie ani myśli o kolejnej odsłonie swojego dino survival horroru i zamiast tego doi kolejne remaki Resident Evil...

Ale chyba dostrzega problem, bo nawet upublicznił komentarz jednego z ankietowanych:


Proszę, zrimejkujcie Dino Crisis albo wypuśćcie jego kontynuację. Domyślam się, że moja wiadomość będzie zaledwie jedną z miliona, ale proszę, zróbcie to dla nas, fanów.


Wracając jednak do samej ankiety, stanowiła ona całkiem niezłą próbę badawczą, gdyż wzięło w niej udział ponad ćwierć miliona graczy (dokładnie 254 148 osób). Większość z nich stanowili dwudziesto- (39 proc.) i trzydziestolatkowie (38 proc.) zamieszkujący Stany Zjednoczone (71 546 osób), Japonię (52 922) oraz Brazylię (26 711). Z innych ciekawostek: najbardziej lubianą postacią z gier Capcomu okazał się Dante, a Okami to ulubiona gra Japończyków oraz grających kobiet (mężczyźni postawili na Devil May Cry 5).


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1907

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze