31.05.2024, 08:30Lektura na 2 minuty
Plotka

Resident Evil: W chińskim sklepie pojawiła się „dziewiątka” i kolejne remaki

Sklep Play Asia prawdopodobnie przyczynił się do przecieków na temat kolejnych planów Capcomu.

W ostatnich tygodniach przybyło plotek na temat dalszych ruchów Capcomu związanych z marką Resident Evil. Wszyscy myśleliśmy, że w następnej kolejności dostaniemy „dziewiątkę” i najprawdopodobniej remake „piątki”, a tu okazało się, że zamiast niego może czekać nas kolejne odświeżenie „jedynki”. Chwilę później doniesienia te wyparły jednak przecieki na temat nowych wersji... Resident Evil Zero oraz Code: Veronica. Szczególnie ten drugi sprawił, że serca wielu fanów zabiły mocniej, wszakże to szczególnie lubiana odsłona, o której zrimejkowanie fani proszą od lat.

Wygląda na to, że w tych przeciekach było sporo prawdy, ponieważ właśnie dołączył do nich sklep Play Asia. Na jego stronie pojawił się nie tylko Resident Evil 9 na PS5 (link wciąż działa w chwili pisania tego newsa), lecz także Code: Veronica, Zero i „piątka” w wersjach na tę samą konsolę. Z jednej strony okładki sugerują, że nie są to wcale pełne remaki, a tylko kolejne remastery na nowszy sprzęt. Z drugiej: w opisie Resident Evil 5 mamy taki fragment (choć jak się nad tym zastanowić, równie dobrze może odnosić się po prostu do pierwowzoru):


Nowa technologia, opracowana specjalnie na potrzeby gry, a także zdumiewające zmiany w rozgrywce oraz przedstawieniu świata, uczynią ten tytuł koniecznym do ogrania na całym świecie.


A skoro już przy opisach jesteśmy... Przy okazji Resident Evil 9 mogliśmy poznać podtytuł: Revenant Shadows. Twórcy zapowiadają w nim świeżą historię, nowe postaci oraz powrót znajomych twarzy. Zdaje się, że poniekąd potwierdzają również obecność otwartego świata, o której mówiło się od jakiegoś czasu.


Osadzone w ogromnym, przerażającym świecie wypełnionym nowymi zagrożeniami oraz zagadkami, Revenant Shadows łączy intensywną akcję, wymyślne zagadki i atmosferę grozy, którą fani serii tak pokochali.


Nie wiem, czy ten przeciek nie wzbudził tylko więcej pytań, niż dał odpowiedzi. Na te jednak musimy poczekać, aż Capcom wreszcie zaprezentuje nam jakieś oficjalne materiały. Wypatrujmy ich razem na nadchodzącym Summer Game Feście i towarzyszących mu pokazach.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1906

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze