3
28.05.2024, 09:30Lektura na 1 minutę
Plotka

Resident Evil: Remake „jedynki” podobno nie powstaje. Zamiast niej Capcom odnowi 2 inne odsłony

Coraz więcej plotek na temat dalszych losów serii Resident Evil, niestety wciąż bez żadnych konkretów.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Coraz więcej plotek i coraz więcej zawiłości pojawiło się w związku z kolejnymi projektami związanymi ze słynną marką Capcomu. Poprzednie doniesienia sugerowały m.in. że w fazie produkcji jest obecnie pięć gier z serii Resident Evil, w tym również dziewiąta część. 

Najnowsze i wciąż nieoficjalne informacje od AestheticGamera (znanego wcześniej jako Dusk Golem), znanego w świecie survival horrorów wyciekiniera, który wcześniej udostępniał m.in. w miarę akuratne przecieki dotyczące remake’u Silent Hilla 2, sugerują, że premiera Resident Evil 9 odbędzie się dopiero w 2025 lub 2026 roku. 

Zaprzecza on również, aby remaki pierwszej i piątej części były obecnie rozwijane, natomiast Capcom ma pracować nad odświeżaniem RE0 oraz Code:Veronica (co z pewnością ucieszyłoby wielu fanów domagających się tego od lat). Doniesienia te potwierdza również Andy Robinson, dziennikarz VGC.

Pamiętajcie jednak, że to wciąż tylko plotki, często zaprzeczające sobie wzajemnie. Wciąż oczekujemy na oficjalne zapowiedzi ze strony twórców. Możliwe, że jakiekolwiek szczegóły poznamy już podczas nadchodzącego Summer Game Festu. Ten wystartuje 7 czerwca o godzinie 22:00 naszego czasu.


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo pulpy i przegląda wszystko, co związane z dinozaurami. Więcej znajdziecie na jego Instagramie – chrzuszcz.pisze.

Profil
Wpisów524

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze