8
14.05.2024, 14:00Lektura na 2 minuty
Plotka

Resident Evil: Pierwsza odsłona może dostać kolejny remake

Insider Daniel Richtman donosi, że pierwszy Resident Evil dostanie remake z okazji 30. urodzin.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Wiele wskazuje na to, że wśród czterech gier z serii Resident Evil, nad którymi obecnie pracuje Capcom, znajduje się remake pierwszej odsłony, który jakością dorównywać ma odświeżonej czwartej części japońskiego survival horroru. Przynajmniej tak twierdzi insider Daniel Richtman, w mediach społecznościowych znany jako DanielRPK – według niego gra zadebiutuje w 2026 roku, a jej premiera ma być związana z obchodami 30-lecia marki.

Pierwsza odsłona survival horroru dostała już w przeszłości świetny remake, ale charakteryzował się on konserwatywnym podejściem do modernizowania tytułu – debiutujące w 2002 roku i zremasterowane 13 lat później odświeżenie pierwszego Resident Evil co prawda wygląda do dziś świetnie, ale kilka rozwiązań technicznych zaczęło z czasem wyraźnie odstawać od wydanych później odważniejszych remake’ów trzech kolejnych odsłon. Pisząc o archaizmach odrestaurowanej „jedynki” mam na myśli głównie statyczność kamery, która wynika z charakterystycznego dla pierwszych gier serii umieszczenia trójwymiarowych modeli na nieruchomych dwuwymiarowych tłach.

Bez względu na to, czy plotki o remake’u okażą prawdziwe, czy nie – Capcom jest na fali – wszystko, czego dotyka się korporacja, przeradza się w złoto. Monster Hunter, Dragon’s Dogma, Devil May Cry, Street Fighter oraz Resident Evil to tylko kilka przykładowych marek japońskiego giganta, które w ostatnich latach dostały udane odsłony. Oczywiście zdarza się również, że premierom gier Capcomu towarzyszą kontrowersje i z dziennikarskiego obowiązku warto o tym w tym miejscu wspomnieć, ale nie zmienia to faktu, że Japończycy mają ostatnimi czasy zdecydowanie więcej powodów do radości niż do zamartwiania się dramami internetowymi. RE 2, RE 3 oraz RE 4 doczekały się świetnych remake’ów i oby nowa wersja „jedynki” okazała się co najmniej równie dobra. Nie zapominajmy także, że pojawia się coraz więcej plotek na temat zapowiedzi Resident Evil 9.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów341

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze