20.07.2023, 13:45Lektura na 2 minuty

Resident Evil 4 Remake najszybciej sprzedającą się odsłoną serii od 14 lat

Capcom sprzedał 5 milionów kopii remake'u Resident Evila 4 w niecałe 4 miesiące. Szybciej sprzedawał się tylko Resident Evil 5.


Patryk „Delighter” Żelazny

Resident Evil 4 Remake sprzedał się dobrze. Jak dobrze, to na ogół mogliśmy się tylko domyślać, ale od czasu do czasu dostawaliśmy pewne dane i wskazówki. Na przykład wiemy, że przez dwa pierwsze dni rozeszły się 3 miliony sztuk. Już taki wynik robi spore wrażenie, a sukces remake'u „czwórki” dodatkowo zapewnił developerom rekordowe ceny akcji. Na deser właśnie się dowiedzieliśmy, że gra pobiła rekordy w szybkości sprzedaży.

Przynajmniej do pewnego czasu. Jak donosi redakcja VGC (która powołuje się na Capcom), Resident Evil 4 Remake sprzedał się w 5 milionach kopii. Od premiery minęły niecałe 4 miesiące. To stosunkowo dobry wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę dwa aspekty. Pierwszy: poprzednia odsłona, czyli Resident Evil: Village, potrzebowała na ten wynik prawie 6 miesięcy. Drugi: remake „czwórki” zyskał miano najszybciej sprzedającej się części serii od 14 lat. Bo ostatnią, która uzyskała lepszy wynik, był Resident Evil 5 z 2009 roku z wynikiem 5 milionów kopii w około 3 miesiące. Warto też dodać, że Capcom jeszcze zamierza notować zwiększenie sprzedaży najnowszej części.


Capcom zamierza zwiększyć sprzedaż dzięki zbliżającej się premierze Resident Evil 4 VR Mode, czyli darmowego trybu kompatybilnego z PlayStation VR2.


Capcom

Ponadto możemy się spodziewać DLC, które w remake'u „czwórki” przedstawi nam wątek fabularny z rozszerzenia Separate Ways.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze