5.05.2024, 07:15Lektura na 2 minuty
Plotka

Resident Evil 9: Pokaz gry podobno jeszcze w tym miesiącu

Według najnowszych plotek, Resident Evil 9 powstaje od co najmniej 7 lat i jest najdroższą w produkcji częścią serii. Capcom ma pokazać grę jeszcze w maju.


Samuel Goldman

Ostatni numerowany Resident Evil, czyli Village kończy we wtorek 3 lata, ale przez wydany w ubiegłym roku remake Resident Evil 4 i nieco później dodatek do niego, ma się wrażenie, że minęło mniej czasu, a seria pozostaje blisko szczytów list sprzedaży. Według powracających regularnie plotek Capcom przygotowuje kolejne remaki i pracuje jednocześnie nawet nad czterema grami z tej serii.

Być może już niedługo dowiemy się, ile jest prawdy w tych zapowiedziach – jeden z bardziej wiarygodnych leakerów (który czasami trafia kulą w płot, co użytkownicy Twittera już mu wytknęli), czyli AestheticGamer, tudzież Dusk Golem donosi, że prace nad Resident Evil 9 postępują sprawnie. Gra podobno zaczynała jako pierwotna wersja Village, toteż prace nad nią ruszyły już w 2018 roku. Następnie została przekształcona w spin-off, a po jakimś czasie rozwijana dalej, jednak już jako Resident Evil 9. Tym samym tytuł może pochwalić się najdłuższym czasem produkcji i największym budżetem ze wszystkich „nowożytnych” Residentów

Leaker twierdzi, że po około 7 latach tworzenia Capcom jest gotowy do ujawnienia gry, czemu towarzyszyć ma również konkretna data premiery, przewidziana na styczeń 2025.

Najbardziej prawdopodobna data pokazania Resident Evil 9 to kolejna impreza Sony, która ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Seria od lata związana jest z pokazami Sony, ponieważ Resident Evil 7 zobaczyliśmy po raz pierwszy na E3 2016 podczas konferencji firmy, natomiast Village zaprezentowano na evencie poświęconym PS5. Nie ma powodu, dla którego Capcom miałby nie kontynuować tej tradycji, ale wstrzymajmy konie jeszcze przez moment – w końcu to tylko plotki.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1154

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze