4
1.12.2023, 19:15Lektura na 2 minuty
Wideo

Resident Evil 4 w wersji VR. Będzie też więcej remake’ów

Mamy oficjalne potwierdzenie tego, że Capcom szykuje kolejne odświeżone Residenty.


Samuel Goldman

Można było się spodziewać, że po sukcesie Resident Evil 2 Remake kolejne odświeżone odsłony będą sprzedawały się całkiem dobrze, jednak to „czwórka” rozbiła bank, zbierając świetne recenzje oraz deklasując inne części serii pod kątem szybkości sprzedaży. Nawet wydany nieco później dodatek dawał radę, ale po szczegóły odsyłam do recenzji Siekiery.

Wszystko oprócz pierogów może się znudzić, więc czy to czas na wciśnięcie hamulca? Gdzie tam – Capcom już pytał, którego Residenta ma teraz odświeżyć, a ostatnio Yasuhiro Anpo, dyrektor produkcji ostatnich trzech remake’ów serii, został zapytany wprost, czy jego firma planuje jeszcze działania na tym polu. Odpowiedział zaskakująco prosto i szczerze:


Tak. Wydaliśmy jak dotąd 3 remaki, wszystkie zostały przyjęte bardzo dobrze. Jako ktoś, kto kocha starsze gry, cieszę się, że teraz współczesna widownia także ma szansę czerpać z nich przyjemność i chcę robić to dalej. W przyszłości ogłosimy, która produkcja otrzyma remake, więc wyczekujcie tego z niecierpliwością.


Yasuhiro Anpo

Nie bardzo wiem, jak Capcom to widzi – w końcu te „klasyczne” Residenty właśnie im się skończyły. Powiecie teraz: „Sammy, przecież Resident Evil 5 był prawie 15 lat temu” i będziecie mieli świętą rację, ale przecież to właśnie „piątka” oraz „szóstka”, niezależnie od naszych osobistych preferencji, powoli zarżnęły formułę, doprowadzając do resetu Residentem z 2017 roku. Odświeżenie ich musiałoby sięgać dużo dalej, niż uwspółcześnienie oprawy i gameplayu, żeby powtórzyć sukcesy pozostałych remake’ów.

Podczas tego samego panelu, jak donosi IGN, wypowiedział się także Yoshiaki Hirabayashi, producent Resident Evil 4 Remake, odnosząc się do kwestii technologicznych. Wygląda na to, że RE Engine, używany przez Capcom do tej pory nie zostanie odesłany na emeryturę, ponieważ znacznie usprawnił i przyspieszył tworzenie kolejnych gier.


Resident Evil 4 Remake VR

Na deser dostaliśmy zwiastun ostatniego remake’u w wersji VR. Chyba nie muszę was przekonywać do tego, że horrory w takiej formie odbiera się zupełnie inaczej, a choć Resident Evil 4 nie jest już takim do bólu klasycznym survival horrorem, to trailer zapowiada kilka momentów podnoszących ciśnienie:

Resident Evil 4 Remake VR pojawi się już za tydzień – premierę zaplanowano na 8 grudnia. Tego samego dnia posiadacze PS VR2 dostaną możliwość wypróbowania wersji demo.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1021

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze