3
25.03.2024, 16:00Lektura na 1 minutę
Plotka

Resident Evil 9 może być grą z otwartym światem

Znany leaker twierdzi, że kolejna odsłona serii Resident Evil może być grą z otwartym światem.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Bardzo możliwe, że serię Resident Evil spotka niemała rewolucja. Znany informator sugeruje, że akcja kolejnej odsłony cyklu będzie rozgrywać się w otwartym świecie. Dusk Golem, bo o nim mowa, wielokrotnie z wyprzedzeniem dzielił się informacjami na temat gier Capcomu, a publikowane przez niego przecieki znajdowały później pokrycie w rzeczywistości.

Leaker twierdzi, że Capcom stara się planować produkcję swoich marek tak, żeby mogły łączyć je nowe rozwiązania technologiczne firmy. Jako przykład podał Resident Evil 7, remake Resident Evil 2 i Devil May Cry 5 – informator twierdzi, że produkcja tych gier ruszyła w zbliżonym czasie, żeby studio mogło korzystać z nowego RE Engine’u.

Resident Evil 9 również powstaje równolegle z dwoma nowymi odsłonami znanych serii Capcomu. Mowa o Dragon’s Dogmie 2, która zadebiutowała w zeszły piątek i wywołała olbrzymie kontrowersje, oraz nadchodzącym Monster Hunter Wilds. Dusk Golem twierdzi, że sequel Dragon’s Dogmy rozszerzył funkcjonalność RE Engine’u dla gier z otwartym światem, a najnowszy Resident Evil i Monster Hunter mają korzystać z tych dobrodziejstw.

Miejmy tylko nadzieję, że tytuły te nie pożyczą sobie też chorych pomysłów na mikropłatności od najnowszej gry Capcomu...


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów270

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze