1
9.04.2024, 16:45Lektura na 2 minuty

Disney Games zatrudniło weteranów z Blizzarda i Ubisoftu

Ray Gresko i Bjorn Tornqvist dołączyli do Disney Games.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Wszystko wskazuje na to, że inwestycja w Epic Games nie będzie ostatnim krokiem, jaki Disney stawia na gamingowym poletku – Video Games Chronicles donosi, że Disney Games zatrudniło Raya Gresko i Bjorna Tornqvista, którzy w przeszłości byli związani z Blizzardem i Ubisoftem.

Ray Gresko pracował na stanowisku dyrektora ds. rozwoju w firmie z Irvine, gdzie nadzorował produkcję takich hitów jak World of Warcraft i Overwatch. Ponadto jest on odpowiedzialny za pierwszy grywalny prototyp karcianego Hearthstone’a, który okazał się gigantycznym sukcesem i cieszy się bardzo dużą popularnością nawet 10 lat po premierze. Gresko jest prawdziwym weteranem gamedevu – jeszcze przed pracą w Blizzardzie był programistą w LucasArts, gdzie pracował nad dwoma częściami kultowego Star Wars: Dark Forces. W Disney Games będzie on pełnił funkcję starszego wiceprezesa ds. produkcji i rozwoju.

Z kolei Bjorn Tornqvist został zatrudniony na stanowisku wiceprezesa ds. technologii, a w jego portfolio znajdują się m.in. Prince of Persia: Zapomniane Piaski, Assassin’s Creed 2 i Avatar: Frontiers of Pandora. Sytuację skomentowała Tasia Filippatos będącą prezeską Disney Consumer Products.


Jesteśmy wdzięczni każdemu członkowi zespołu Disney Games, który przyczynił się do naszego sukcesu i który pomoże kształtować przyszłość tej branży poprzez produkcję tytułów na nowo definiujących gatunki gier.


Tasia Filippatos

Filippatos zapowiedziała, że Disney Games będzie tworzyło gry na nowo definiujące gatunki – w dalekiej przeszłości gamingowy odłam korporacji słynął głównie z udostępniania swoich licencji firmom takim jak m.in. Nintendo, Atari, Capcom, Sega, Rare, Konami i Square Enix. Wszystko wskazuje na to, że obecnie medialny gigant chce mieć większy i bardziej aktywny udział w rynku, o czym świadczą m.in. współpraca z Epic Games i zatrudnienie weteranów gamedevu na wysokich stanowiskach.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów274

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze