3.12.2021, 15:25Lektura na 2 minuty

Diuna: Twórcy Conan Exiles ujawniają nowe szczegóły

Survivalowa przygoda dla wielu graczy.


Rafał „hraboll” Pieczka

Już na początku 2019 roku dowiedzieliśmy się, że Funcom planuje stworzyć grę na podstawie „Diuny”. Kilkanaście miesięcy później otrzymaliśmy natomiast pierwsze strzępki informacji. I tak oto survivalowy projekt z otwartym światem ma wykorzystać potencjał drzemiący w książkowej twórczości Franka Herberta. To taka „bardziej ambitna i solidna wersja Conan Exiles” w klimatach science fiction. Co więcej, mamy tu do czynienia z raczej typową „grą-usługą”.

Interaktywna Diuna w dalszym ciągu znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Warto jednak nadmienić, że w ów rozwój zaangażuje się również niemieckie Nukklear (Comanche). Studio z siedzibą w Hanowerze będzie wspierać realizację kolejnego zadania, bo podobno lubi mierzyć się z naprawdę wielkimi wyzwaniami. Zgadza się, sandboksowa Diuna będzie czymś dużym i wymagającym (i to zarówno w kontekście planowanej rozgrywki, jak i bieżących prac developerskich), Jak podkreśla samo Funcom, to najbardziej ambitny projekt w historii norweskiego przedsiębiorstwa.

Cóż, na razie trudno o większe konkrety. Gamingowe wcielenie Diuny to nadal melodia dość odległej przyszłości. Dzisiejszy komunikat prasowy został okraszony zaledwie pojedynczą grafiką koncepcyjną (zobaczycie ją poniżej). Trzeba uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za całe przedsięwzięcie. Może za kilka lat na PC i konsolach zadebiutuje kawał porządnej, satysfakcjonującej gry.


(Kliknij, aby powiększyć)


Czytaj dalej

Redaktor
Rafał „hraboll” Pieczka

Niegdyś byłem ekspertem od klasycznych przygodówek, zaś obecnie jestem nieuleczalnym łasuchem i nieprzyzwoicie zatwardziałym fanem angielskiego futbolu. Zaczynałem z poziomu wiernego czytelnika CD-Action, pisałem w kilku miejscach. Aktualnie spełniam swoje marzenia.

Profil
Wpisów1397

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze