12.07.2022, 12:45Lektura na 1 minutę
Wideo

Doom 4: Nowe materiały wideo z anulowanej odsłony serii

Noclip podzieliło się materiałami wideo otrzymanymi od Bethesdy i id Software z odsłony Dooma, która nigdy się nie ukazała.


Patryk „Delighter” Żelazny

Pamiętacie jeszcze starego Dooma 4, którego ostatecznie anulowano i zaczęto robić od zera? Po internecie od dawna krążą fragmenty gameplayu, ale teraz mamy coś nowego. Na kanale Noclip ukazał się film z materiałami, które (jak twierdzi autor filmu) otrzymali od samych developerów – Bethesdy i id Software.

Tym razem mamy do czynienia z nieco dłuższym filmem, w końcu trwa blisko 12 minut. Pokazany jest tam też gameplay, który już widzieliśmy, owszem, ale gdyby na tym się kończyło, to żaden nowy film nie byłby potrzebny.

W zaprezentowanym materiale czeka na nas sporo animacji, których zadaniem było wizualne zademonstrowanie konceptu, jaki studio chciało uzyskać w efekcie końcowym (skupiając się często na konkretnych aspektach, w końcu same animacje są bardzo ubogie w szczegóły). Zalicza się do tego walka (zarówno w zwarciu, jak i dystansowa) czy pierwotna wersja intra do gry. Później materiał wchodzi w fazę testów, broni, otrzymywania przez przeciwników obrażeń etc.

Ostatecznie, jak już zapewne wiecie, Doom 4 nigdy nie ujrzał światła dziennego, choć prace nad nim trwały dość długo. W końcu je anulowano, gdyż produkcja za bardzo odstawała od pozostałych odsłon serii.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów538

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane