5
3.06.2020, 13:42Lektura na 1 minutę

Doom doczekał się portu na Playdate, konsolę na korbkę [WIDEO]

Domyślcie się, jak strzela się z Chainguna.


Witold Tłuchowski

No dobrze, „konsola na korbkę” jest atrakcyjnym hasłem, ale przywołującym błędne skojarzenie. Oferująca jedynie czarno-biały obraz konsola nie wykorzystuje jej do zasilania, a do sterowania w niektórych tytułach. Więcej na ten temat możecie zresztą przeczytać W TYM MIEJSCU.

Playdate, jak się domyślacie, nie dysponuje potężną mocą obliczeniową, a produkcje na to urządzenie są raczej dość specyficzne. Jednak – jak głosi starożytna maksyma – jeżeli jakieś elektroniczne urządzenie potrafi liczyć, prędzej czy później pojawi się na nim Doom. W przeszłości doczekaliśmy się więc portów na lodówkę czy kasę w McDonaldzie – przy tym wszystkim poniższa wersja wygląda naprawdę mało ekstrawagancko. I tak, gra robi użytek z wspomnianej korbki w najlepszy możliwy sposób: przy strzelaniu z Chainguna.

Za port odpowiada Nic Magnier z Keen Games, ale jak się domyślacie, jest to projekt stricte fanowski. Samo Playdate nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży – konsola ma pojawić się na rynku jeszcze w 2020.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane