4
15.10.2021, 08:57Lektura na 2 minuty

Doom: W kultowego FPS-a zagramy teraz także na Twitterze [WIDEO]

Co prawda na jedną sesję mamy tylko 10 sekund, ale co to jest dla zawodowców.


Witold Tłuchowski

Legendarne dzieło id Software zrewolucjonizowało na początku lat 90. świat gier wideo i nawet dziś łatwo się w pierwszego Dooma wciągnąć. Ostatnimi laty tytuł kojarzy nam się jednak przede wszystkim z czymś innym: uruchamianiem go na coraz to bardziej niedorzecznych sprzętach.

Mieliśmy więc już Dooma na kasie w McDonaldzie, Dooma na konsoli na korbkę czy Dooma na teście ciążowym. Jeżeli jakimś cudem wciąż nie posiadacie sprzętu, na którym moglibyście grę włączyć (nie wiem, lodówka wam wysiadła), mam dla was miłą wiadomość: teraz do zabawy wystarczy Twitter.

Działa to w prosty sposób: wystarczy skomentować profil Tweet2Doom listą komend, jakie ma wykonać bot, a po krótkiej przerwie otrzymamy wideo przedstawiające nasze działania. Jest jeden haczyk – maksymalna liczba klatek na tweeta to 350 (gra w chodzi w 35 fps-ach), co przekłada się na 10 sekund rozgrywki (na szczęście można tworzyć z wiadomości dłuższe nitki). A jak to wygląda w praktyce? Cóż, różnie:

By zagrać, musicie skomentować wpis Tweet2Doom, zaczynając wiadomość od /play i po przecinkach wpisywać poniższe komendy:

Zresztą na samym profilu znajdziecie szczegółową (a przy tym nie za długą) instrukcję, więc nie powinniście mieć z zabawą żadnego problemu.

Dooma do zagrania na Twitterze znajdziecie TUTAJ. Po skomentowaniu dowolnej wiadomości bota film z zapisem rozgrywki powinien pojawić się po kilkudziesięciu sekundach.

W bonusie moje ambitne zagranie:

 

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5498

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane