13.01.2022, 13:59Lektura na 2 minuty

Valve ponownie odwołuje fizyczną imprezę. Tym razem anulowano pierwszego Majora Doty 2

Firma Gabe'a Newella podjęła decyzję o anulowaniu Majora sezonu Dota Pro Circuit 2021–2022. Po raz kolejny powodem tego typu wydarzeń jest COVID-19.


Patryk „Delighter” Żelazny

Wszelkie wydarzenia e-sportowe, choć są „e”, nie miały lekko podczas pandemii. Całą masę odwołano, a jeszcze więcej zorganizowano wyłącznie w formie online.

Valve robi, co może, żeby zorganizować fizyczną imprezę, przez co Dota 2 obrywa kolejny raz. W październiku prawie w ostatniej chwili zamknięto dla publiczności The International, a teraz odwołano zaplanowanego na luty pierwszego Majora turnieju Dota Pro Circuit 2021–2022.

Decyzję uargumentowano rozprzestrzenianiem się nowych wariantów COVID-19 (Omikrona), co z kolei powoduje znaczne utrudnienia w podróżowaniu. Ostatecznie Valve uznało, że zebranie w jednym miejscu wszystkich zakwalifikowanych drużyn stało się „niepraktyczne”.


Zimowa tura sezonu Dota Pro Circuit 2021–2022 zbliża się do końca i podjęliśmy trudną decyzję, by anulować pierwszego Majora. Mimo że mieliśmy nadzieję, że będziemy w stanie przeprowadzić międzynarodowy turniej LAN, to odkrycie i rozprzestrzenianie się nowych wariantów COVID-19 oraz wynikające z tego powodu ograniczenia w podróżowaniu sprawiły, że zebranie wszystkich zakwalifikowanych drużyn w takim turnieju stało się niepraktyczne.


Skoro Majora jednak nie będzie, postanowiono, że tura pierwsza zakończy się wraz z zakończeniem turniejów w ligach regionalnych. A ponieważ drużyny biorące udział w DPC zdobywają punkty, postanowiono podzielić możliwe do zdobycia w anulowanym Majorze i rozdysponować je między pozostałe dwa w następujący sposób:

Drugi Major:
1. miejsce – 680 punktów
2. miejsce – 610 punktów
3. miejsce – 530 punktów
4. miejsce – 460 punktów
5. i 6. miejsce – 385 punktów
7. i 8. miejsce – 240 punktów

Trzeci Major:
1. miejsce – 820 punktów
2. miejsce – 740 punktów
3. miejsce – 670 punktów
4. miejsce – 590 punktów
5. i 6. miejsce – 515 punktów
7. i 8. miejsce – 360 punktów

Oczywiście zrobiono to w celu zapewnienia równowagi drużynowej pomiędzy zawodami regionalnymi i międzyregionalnymi.

Valve obiecuje na bieżąco oceniać sytuację dotyczącą podróży. Musimy jednak być przygotowani na to, że jeśli się ona nie poprawi, pozostałe tury również mogą zostać odwołane. Najpewniej w ostatniej chwili.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Z zawodu praktykant, z powołania pisarz. Z grami związany od przeszło 18 lat. Jak to się mówi: miłość od pierwszego uruchomienia "kulek".

Wpisów38

Obserwujących0
Dota 2
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0.2
Platformy
PC
Gatunek
RTS
Producent
IceFrog
Dota 2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane