2
11.01.2023, 09:45Lektura na 1 minutę
Plotka

Dungeons & Dragons: Powstanie serial aktorski na podstawie prekursora RPG

Dungeons & Dragons po raz kolejny przenosi się do produkcji filmowych. Tym razem Paramount+ zamówiło ośmioodcinkowy serial.


Patryk „Delighter” Żelazny

Biorąc pod uwagę, że Wizards of the Coast podobno skasowało w ostatnim czasie aż 5 gier, to prawdopodobnie będzie nieco lepszy czas dla Dungeons & Dragons na produkcje filmowe. Sugeruje to przede wszystkim fakt, że w tym roku ukaże się film na podstawie tego uznawanego za prekursora gier RPG systemu, a za sprawą Paramount+ w przyszłości dojdzie do tego serial aktorski, o czym właśnie się dowiedzieliśmy.

Jak donosi Deadline, pierwszy odcinek ośmioodcinkowej serii napisał Rawson Marshall Thurber, którego możecie kojarzyć z „Czerwonej noty” z 2021 czy nieco starszego „Drapacza chmur”. Również on zajmie się reżyserią odcinka pilotażowego, a sam serial powstanie we współpracy Paramount Pictures oraz eOne.

Niestety jeszcze brakuje jakichkolwiek informacji dotyczących fabuły, więc musimy się trochę uzbroić w cierpliwość. Ale jeśli chcemy i możemy trzymać za coś kciuki, to tak tylko napomknę, że już w kilku filmach Thurbera, w tym również tych wyżej wymienionych, grał Dwayne Johnson. Sądzę, że fajnie i na pewno ciekawie byłoby go również zobaczyć w takich klimatach (może będzie wątek z wessaniem do gry, jak to miało miejsce w „Jumanji: Przygoda w dżungli”). Choć na pewno miałoby to niebagatelny wpływ na budżet...

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1145

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane