14
24.09.2012, 17:41Lektura na 2 minuty

Dwie jesienne konferencje CD Projekt RED w październiku. CDP.pl, Cyberpunk i GOG.com

Grupa CD Projekt RED ujawniła, że w przyszłym miesiącu odbędą się dwie jesienne konferencje firmy. Dobrze przeczytaliście – tym razem spółka ma do ujawnienia na tyle dużo nowości, że postanowiła zaprezentować je na dwóch osobnych imprezach. Nareszcie dowiemy się, czym jest „cyfrowa rewolucja”.


Piotrek66

Jak poinformowali przedstawiciele grupy CD Projekt RED, pierwsza konferencja odbędzie się 11 października o godzinie 11:00 w warszawskim klubie SKWER na Krakowskim Przedmieściu 60a. Poświęcona będzie ona tajemniczemu portalowi CDP.pl, który ma przynieść „cyfrową rewolucję”. Warto przy tym podkreślić, że CDP.pl to nie tylko nazwa strony, ale także nowa nazwa CD Projektu, spółki zajmującej się dystrybucją gier i filmów na rynku polskim.

W trakcie imprezy zademonstrowana zostanie nie tylko testowa wersja tajemniczego serwisu – odbędzie się również debata „Dokąd zmierzasz cyfrowy świecie?”, w której wezmą udział Edwin Bendyk z tygodnika Polityka, Wojciech Orliński z Gazety Wyborczej, Piotr Gnyp z Gadżetomanii, Olaf Szewczyk z Wprost oraz doktor Grzegorz Mazurek z Akademii im. Leona Koźmińskiego. Niestety wydarzenie nie będzie najprawdopodobniej transmitowane.

Tydzień później – 18 październikao godzinie 19:30 w siedzibie grupy CD Projekt RED przy ulicy Jagiellońskiej 74 odbędzie się druga z jesiennych konferencji. Ujawnione mają zostać na niej nowe informacje o kolejnym projekcie RED-ów, czyli Cyberpunk – developerzy wraz z Mike'm Pondsmithem, autorem systemu RPG, na którym bazować ma gra, mają m.in. ujawnić oficjalny tytuł produkcji. Całkiem możliwe, że zaprezentowany zostanie także jej pierwszy zwiastun. W czasie konferencji ma się odbyć również pierwsza publiczna prezentacja REDkit – narzędzi do tworzenia własnych przygód w Wiedźminie 2: Zabójcach Królów.

Jednym z głównych punktów programu będzie prezentacja nowości, jakie pojawią się w serwisie GOG.com, co będzie zwieńczeniem obchodów czwartych urodzin portalu. Pokazane zostaną nowe tytuły w ofercie usługi, a ogłoszone zostanie również „dalsze poszerzenie działalności i wprowadzenie gier adresowanych do nowej grupy klientów”. Co to oznacza, nie wiadomo, ale przedstawiciele grupy CD Projekt RED obiecują, że impreza powinna zainteresować także właścicieli komputerów Apple’a. Niewykluczone więc, że GOG.com doczeka się wsparcia dla Maków.

Konferencja będzie transmitowana w internecie na żywo w języku angielskim. Relację będzie można śledzić m.in. na oficjalnym profilu Wiedźmina na Facebooku (TUTAJ).

Redaktor
Piotrek66
Wpisów17556

Obserwujących0

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze