2
31.01.2024, 14:00Lektura na 2 minuty

EA Sports może szykować własne metawersum

Podczas niedawnej telekonferencji CEO EA zasugerował, że marki EA Sports mogą w przyszłości zostać połączone.


Adam Kołodziejczyk

Koncepcja metawersum raczej nie wywołuje już tak entuzjastycznych reakcji, jak parę lat temu i nawet sam Microsoft wydaje się obecnie mniej zainteresowany rozwijaniem tego pomysłu. Okazuje się jednak, że sprawa wygląda inaczej w EA, które może planować rozwój EA Sports w kierunku metaverse. Taki wniosek możemy wysnuć z wypowiedzi Andrew Wilsona, pracującego w EA jako CEO. Na niedawnej telekonferencji otrzymał on pytanie o to, czy kiedykolwiek zastanawiał się nad połączeniem sportowych marek należących do EA.


W tej chwili wiemy, że nasi gracze spędzają średnio około 90 minut w czasie jednej sesji w naszej grze. Potem opuszczają ją i opowiadają o niej na innej platformie, potem na kolejnej tworzą treści z nią związane, a na koniec oglądają je na jeszcze innej platformie. Wierzymy, że w nadchodzących latach mamy doskonałą okazję do tego, aby wykorzystać siłę tej społeczności zarówno w naszych grach, jak i poza nimi, co jest tak naprawdę trzecim filarem naszej podstawowej strategii prowadzonej przez markę EA Sports.


Patrząc na to, jak długiej i wyczerpującej odpowiedzi Wilson udzielił na to pytanie, które zresztą nazwał bardzo wnikliwym, możemy wywnioskować, że szanse na stworzenie metawersum z EA Sports są całkiem spore. Wilson powiedział oczywiście, że nie może niczego takiego potwierdzić, ale podkreślił też, że EA dostrzega wielki potencjał w przenikających się społecznościach gier EA Sports.

Choć spora liczba twórców gier traci wiarę w powodzenie idei metawersów, wydaje się, że EA może na tej koncepcji sporo ugrać. Na pewno nie da się zaprzeczyć temu, że EA Sports ma w sobie pewien potencjał na stworzenie metaverse’u. Wszystko zależy jednak od tego, jak EA zrealizowałoby taki pomysł. Powtarzając to, jak zakończył swoją wypowiedź Wilson, będziemy musieli po prostu obserwować wydarzenia związane z EA Sports.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów145

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze