6.02.2024, 14:30Lektura na 1 minutę
Plotka

Elden Ring: Tencent może tworzyć mobilną wersję pełną mikrotransakcji

Gotowi na Elden Ringa w stylu Genshin Impact?


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Jak informuje agencja Reuters, największa firma gamingowa (licząc po przychodach) ma pracować nad mobilną wersją hitu FromSoftware, do którego nabyła prawa już w 2022 roku. Tencent już wtedy miał zatrudnić zespół zajmujący się produkcją gry. 

Jak wiadomo, Elden Ring powstał jako tytuł, za który płacisz raz i otrzymujesz pełną zawartość. Jednak chińska firma ma podobno celować w darmową grę pełną wewnętrznych mikrotransakcji. Ma to być również konkurencja dla studia miHoYo odpowiedzialnego za Genshin Impact. 

Na ten moment ani FromSoftware, ani Tencent nie skomentowali plotki. Źródła również chciały pozostać anonimowe, dlatego należy patrzeć na tę informację z dużym dystansem. 

Przypomnijmy, że pomimo sporych możliwości finansowych, prezes Tencentu nie jest zadowolony z zeszłorocznych wyników. Do chińskiego giganta należy m.in. Techland czy Klei Entertainment


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów391

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze