12.06.2024, 17:45Lektura na 1 minutę

Elden Ring: Wielki sukces sprzedażowy FromSoftware

Twórcy Elden Ringa odtrąbili sukces – gra osiągnęła dobre wyniki sprzedażowe, a gracze ponownie interesują się Ziemiami Pomiędzy przed premierą Shadow of the Erdtree.

Przed nami premiera dodatku do Elden Ringa, który podobno będzie miał do zaoferowania więcej, niż niejedna gra. Macie jeszcze chwilę, by pokonać dwóch opcjonalnych bossów, co jest warunkiem do rozpoczęcia zabawy z zawartością fabularną z Shadow of the Erdtree. Tymczasem warto wrócić myślami do podstawki, bo chociaż dobrze wiemy, że nowa gra FromSoftware była komercyjnym sukcesem, to nie znaliśmy pełnej jego skali.

Twórcy poinformowali właśnie, że po Elden Ringa sięgnęło łącznie aż 25 milionów graczy. Jak na grę popularnego, ale jednak specyficznego gatunku, który nie trafia do każdego odbiorcy, to wynik imponujący. Mimo tego względem poprzedniego raportu widać tendencję spadkową – do czerwca 2022 sprzedano ponad 16,5 miliona egzemplarzy, zatem pozostałe 8,4 milionów to kwestia ostatnich 2 lat.

Im bliżej premiery Shadow of the Erdtree, tym bardziej rosnąć będzie zainteresowanie powrotem do Ziem Pomiędzy, zatem w najbliższych tygodniach dzieło Miyazakiego może złapać drugi oddech. Premiera dodatku już 21 czerwca na PS5, PS4, Xboksach Series X|S, Xboksach One oraz pecetach.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1212

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze