1
5.06.2024, 16:15Lektura na 2 minuty

Elden Ring: Shadow of the Erdtree zaoferuje więcej niż niejedna samodzielna gra

FromSoftware podzieliło się szczegółami nt. Elden Ring: Shadow of the Erdtree.


Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Ponad dwa tygodnie – tyle dzieli nas od premiery długo wyczekiwanego dodatku do Elden Ringa. Dziennikarze z zagranicznych serwisów mieli okazję nie tylko porozmawiać z twórcami, ale i pograć w rozszerzenie. Jedno jest pewne – DLC będzie tym, do czego przyzwyczaiły nas dodatki do gier FromSoftware i wszystko wskazuje na to, że Shadow of the Erdtee dosłownie ocieka nową zawartością. W grze m.in. trafimy do nowego regionu, znajdziemy niespotykany dotąd oręż oraz zmierzymy się z równie unikalnymi, co wymagającymi przeciwnikami. Ale po kolei…

Dodatek zabierze nas do mglistej Krainy Cienia, do której będziemy mogli się udać po pokonaniu Radahna oraz Mohga. Przejście do nowej mapy otworzy się po dotknięciu uschniętej ręki znajdującej się na arenie, na której walczyliśmy z drugim ze wspomnianych niemilców. Najwięksi fani Elden Ringa mają już zapewne przygotowany zapis gry, w którym spełnili wszystkie warunki, żeby dostać się do DLC, ale dla nowicjuszy dotarcie do Krainy Cienia może być nie lada wyzwaniem. Osoby, które miały już okazję pograć w Shadow of the Erdtree podkreślają, że przemierzanie nieznanego terenu przywołuje emocje, jakie towarzyszyły nam przy pierwszych krokach stawianych w Pogrobnie.


Chcieliśmy, żeby mapa miała odpowiednio duży rozmiar, dzięki czemu gracze doświadczą tego samego uczucia, co w podstawowej wersji gry. Zależało nam na tym, aby ponownie posmakowali radości z odkrywania i eksploracji.


Hidetaka Miyazaki

Developerzy twierdzą, że oprócz nowej mapy, Shadow of the Erdtree zaoferuje także m.in. 100 nowych broni, 10 unikalnych bossów oraz kilku powtarzających się mini-bossów. Dziennikarze podkreślają, że dodatek charakteryzuje się wysokim poziomem trudności, ale podobnie jak w podstawowym Elden Ringu, gracze mogą korzystać z szerokiej gamy rozwiązań, które ułatwią im przeprawę. Mitchell Salzman z IGN-u twierdzi, że najwięcej kłopotów sprawiała mu Ralanna – boss, którego ataki przywodzą na myśl wyposażonego w dwa płonące miecze Pontyfika z Dark Souls 3.


Relanna była zdecydowanie najtrudniejszym bossem do pokonania w trakcie pokazu. Łączy ona przerażające umiejętności walki mieczem z ekstremalnie potężnymi atakami magicznymi. W drugiej fazie nasyca swoje miecze czerwonymi i niebieskimi płomieniami, którymi może podpalić arenę.


Mitchell Salzman

Im więcej czytam zapowiedzi, tym większą mam ochotę zagrać, a pisanie o tym newsa wcale nie ułatwia sprawy... Już niedługo oczekiwanie dobiegnie końca – 21 czerwca Elden Ring: Shadow of the Erdtree zadebiutuje na PC, PS4 i PS5 oraz na Xboksach One i Series X/S.


Czytaj dalej

Redaktor
Cezary „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam.

Profil
Wpisów407

Obserwujących3

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze