13.09.2023, 18:30Lektura na 2 minuty
Wideo

Enshrouded: Połączenie Valheima i Zeldy dostanie wersję demo

Czy z połączenia dwóch hitów wyjdzie kolejny? Już niedługo będziemy mieli okazję by sprawdzić demo Enshrouded i wyrobić sobie opinię.


Samuel Goldman

Niespodziewany hit Steama sprzed dwóch lat, czyli Valheim, ciągle siedzi we wczesnym dostępie. Gra rozwijana jest powoli, ale konsekwentnie, a jej twórcy wykazują się prawidłową postawą w kwestii modów, co dziś nie jest już niestety takie oczywiste. Tytuł nie jest już tak popularny jak chwilę po pojawieniu się na rynku, jednak wg Steamdb, dalej gra w niego kilkadziesiąt tysięcy graczy dziennie. 

Nic więc dziwnego, że inni developerzy chcą czerpać z tego samego źródełka – Enshrouded, o którym mogliście u nas przeczytać już kilka miesięcy temu, to połączenie Valheima z inną, zdaniem niektórych najlepszą grą na Nintendo Switcha – Zeldą. Z uwagi na nieco drewniany feeling rozgrywki, nad tym wszystkim unosi się też niemrawo duch Gothica. Może to jakiś talent właściwy Niemcom, bo odpowiedzialne za grę Keen Games to nasi zachodni sąsiedzi.

W dniach 9-16 października odbędzie się kolejny Steam Next Fest, w ramach którego dostaniemy jak zawsze szeroki wybór demek nadchodzących gier, a wśród nich znajdziemy właśnie Enshrouded. Wycinek produkcji ma być całkiem spory i pozwolić sprawdzić nam różne style rozgrywki, jak również zwiedzić kawałek świata solo lub w kooperacji – pełna wersja gry ma oferować wsparcie coopa dla maksymalnie 16 osób.

Pełna wersja ma wystartować jeszcze w tym roku we wczesnym dostępie, choć twórcy od jakiegoś czasu nie operują w tej kwestii żadnymi konkretami. Po dokończeniu, Enshrouded ukaże się też na konsolach obecnej generacji – docelowo w 2024.


Czytaj dalej

Redaktor
Samuel Goldman

I have no mouse and I must click.

Profil
Wpisów1011

Obserwujących4

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze