4
4.05.2023, 09:30Lektura na 3 minuty
Wideo

Alert dla fanów Valheim i Zeldy. Ta nowa gra to coś dla was

Przygoda wzywa, więc szykujcie się na survivalową eksplorację otwartego świata w Enshrouded.


Marcin Hołowacz

Jesteśmy świadkami tego, jak człowiek ucinający sobie drzemkę w wielkim garnku wybudza się ze snu, a następnie pozwala na to, aby płomień w jego żyłach wyznaczył mu drogę i dał motywację do dalszych działań. Brzmi jak losy człowieka uzależnionego od silnych substancji odurzających? Nie dajcie się zwieść, bo Enshrouded to coś znacznie więcej.

Deweloperzy ze studia Keen Games mają za sobą m.in. ciepło przyjętą grę o nazwie Portal Knights. Teraz nadszedł czas na ich nowe dziecko w postaci Enshrouded, które podobno jest połączeniem Zeldy i Valheim.

Osoby zaznajomione z Zelda: Breath of the Wild doskonale wiedzą, że Link wybudza się z głębokiego snu, nie ma przy sobie zbyt dużego wyposażenia, lecz udaje się na niezapomnianą przygodę. Początek zwiastuna Enshrouded trochę to przypomina, więc od tej pory można rzucać stwierdzeniami o Zeldzie połączonej z Valheim, prawda?

No tak, dlaczego Enshrouded jest porównywane do Valheim? Gra pozwala na zabawę w trybie kooperacji do 16 osób, a survival i eksploracja stanowią tu główne danie. Nie brakuje licznych stworzeń wypełniających otwarty świat, sekretów czekających na odkrycie, a nawet craftingu zachęcającego do poznawania nowych przepisów. Do tego będzie również opcja budowania swojej wymarzonej bazy.

Otwarty świat Enshrouded
Otwarty świat Enshrouded

Kraina Embervale znajduje się na przegranej pozycji. Nasi przodkowie byli zbyt chciwi, pragnęli magicznej potęgi i przyczynili się do upadku świata. Na szczęście nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Teraz nasz bohater ma liczne okazje do uczestniczenia w emocjonujących starciach, a Enshrouded zyskuje miano gry action RPG. Twórcy obiecują również pojedynki z bossami.

Z czasem zaczniemy przywiązywać większą wagę do zdobywanie lepszego wyposażenia, ulepszania swojej broni oraz zbroi. Warto podkreślić, że do walki posłużą nam nie tylko łuki i miecze, ale również magiczne zaklęcia. Drzewko rozwoju postaci ma zaoferować graczom opcję stworzenia własnego stylu rozgrywki.

Wszystko to będzie niezwykle przydatne podczas wędrowania przez lasy, góry, pustynie i regularnie odwiedzane lochy, które są pełne niebezpieczeństw oraz skarbów. Co ciekawe, na zwiastunie można dostrzec m.in. paralotnię (trochę jak w Zeldzie), która na pewno ułatwi eksplorację i zachęci do tego, żeby zaglądać w różne zakamarki.

Wygląda na to, że ludziom z Keen Games nie brakuje ambicji, ponieważ projekt ma w sobie zaskakująco dużo elementów. Czy to wymarzona mieszanka Zeldy i Valheim? Trzeba będzie poczekać na premierę w early access, co ma nastąpić jeszcze w 2023 roku. Najbardziej zainteresowanych odsyłam na Steam, gdzie można np. dodać Enshrouded do swojej wishlisty.


Czytaj dalej

Redaktor
Marcin Hołowacz

Gry to moja pasja i zawsze w coś pogrywam, choć często jestem w tyle z najnowszymi premierami. W pewnym momencie pokochałem roguelite'y, ale przydałby się większy skill. Jeśli trafia mi się taka okazja, wtedy staram się również pisać o grach.

Profil
Wpisów375

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze