23.06.2022, 08:30Lektura na 1 minutę

Fall Guys: Serwery nie wytrzymują popularności

Przejście na model free-to-play Fall Guys okazało się strzałem w dziesiątkę dla twórców i strzałem w kolano dla serwerów.

Fall Guys: Ultimate Knockout zaliczyło swój, można powiedzieć, drugi debiut 21 czerwca, kiedy to model rozgrywki zmienił się na free-to-play. Oznaczało to niestety usunięcie gry ze Steama, ponieważ za przedsięwzięciem oczywiście stoi Epic Games, ale za to jest szansa na drugie życie produkcji, gdyż ta odzyskała swoją ogromną popularność. Mediatonic się cieszy, Epic się cieszy, a gracze narzekają na ledwo zipiące serwery.

Raczej można było się tego spodziewać. W końcu w Fall Guys grała masa osób jeszcze w zeszłym roku, zatem wprowadzenie darmowego modelu rozgrywki musiało wywołać boom, z którym biedne serwery nie będą miały szans. Za pomocą serwisu Down Detector gracze mogą zgłaszać problemy z daną produkcją, jak to właśnie wygląda w przypadku Spadających Ludków. Jasną sprawą jest, że aż połowa zgłoszeń dotyczy połączenia z serwerem. Równie często występują problemy z logowaniem.

Twórcy naturalnie są świadomi występujących problemów i, jak twierdzą, pracują nad ich rozwiązaniem. Nie wiadomo, jak długo to zajmie. Możemy tylko zacisnąć zęby, trzymać kciuki i w międzyczasie próbować przebić się przez tłumy innych fasolek, żeby sobie chwilę pograć, choć aktualnie może być to zajęcie tylko dla cierpliwych.

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji, jedne z nich przemijają, inne pozostają – gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów327

Obserwujących4
Brak okładki
Fall Guys: Ultimate Knockout
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
0
Platformy
-
Gatunek
-
Producent
-
Fall Guys: Ultimate Knockout

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane