19.04.2024, 07:15Lektura na 2 minuty

„Fallout”: Amazon oficjalnie zapowiedział 2. sezon serialu

To już pewne: serialowa adaptacja Fallouta otrzyma od Amazonu 2. sezon.


Jakub „rajmund” Gańko

Już od ponad tygodnia „Fallout” zdaje się być na ustach wszystkich. Pozytywne opinie na temat serialu wyrazili sami twórcy pierwszych gier, a wszystkie odsłony serii przeżywają drugą młodość i biją rekordy popularności. Jeśli ktoś obawia się o spójność kanonu, Todd Howard i Jonathan Nolan zajęli w tej sprawie stanowisko. Sukces produkcji Amazonu wydaje się w obliczu tego wszystkiego dość oczywisty, a stojąca za nią ekipa otwarcie mówiła już o planach na drugi sezon i mieliśmy nawet plotki na ten temat.

W sumie to aż dziwne, że dopiero tej nocy dostaliśmy oficjalne potwierdzenie. W każdym razie nie ma już wątpliwości: Amazon zamówił kolejne odcinki przygód Lucy i Maximusa. „Fallout” dostanie 2. sezon.

Możemy więc oczekiwać, że w serialu pojawią się Szpony śmierci, a także wiele innych elementów świata doskonale znanego nam z gier, dla których zabrakło miejsca w pierwszym sezonie. Produkcja podobno znalazła się w pierwszej trójce najpopularniejszych dzieł Amazon Prime, więc decyzja o kontynuacji była dość oczywista. Jak wiemy, sam Todd Howard pilnował, by serial opowiadał oryginalną historię i nie powielał pomysłów na Fallouta 5, ale Jonathan Nolan wyjawił w rozmowie z The Wrap, że...


Jest jedna lokacja (znana z gier – przyp. red.) szczególnie bliska mojemu sercu i byłbym podekscytowany, gdybyśmy dostali szansę na jej ukazanie.


Nie chcę niczego spoilerować, ale nietrudno się domyślić, o jakie miejsce może chodzić.


Fallout 4 podbija listy bestsellerów w Europie

Tymczasem gry z serii Fallout wciąż sprzedają się doskonale dzięki nowemu zainteresowaniu ze strony osób, którym spodobał się serial Amazonu. Prym wiodą Fallout 76, który nigdy wcześniej nie miał aż tylu graczy, a także Fallout 4. Jak donosi gamesindustry.biz, prawie 10-letnia gra może się pochwalić wzrostem sprzedaży w Europie o ponad 7500 proc. w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Tym samym przebiła popularnością m.in. Helldivers 2 czy EA Sports FC 24. Pamiętajcie też, że już w przyszłym tygodniu Fallout 4 dostanie next-genowego patcha.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, szatniarz w Lakeview Hotel, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1850

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze