3
9.06.2022, 11:45Lektura na 2 minuty
Wideo

Farathan: „Polski Gothic” trafi do wczesnego dostępu z opóźnieniem

Twórcy rodzimego Farathana, czyli spadkobiercy uwielbianej serii Gothic, poinformowali o przesunięciu daty premiery gry we wczesnym dostępie.


Jakub „rajmund” Gańko

O tym, jak bardzo uwielbiany jest w naszym kraju Gothic, napisano już pewnie wszystko. Solidarność fanów dzieła studia Piranha Bytes dała się zauważyć choćby przy ostatniej smutnej wieści o śmierci Andrzeja Tomeckiego, który użyczył głosu m.in. kapitanowi Gregowi. Nie ma też się co dziwić, że to polscy zapaleńcy zdecydowali się na projekt Farathan, który spokojnie można określić mianem duchowego spadkobiercy Gothica.

O tym, że projekt ten żyje i jest wciąż aktywnie rozwijany, informował was niedawno b-side. Twórcy regularnie udostępniają kolejne materiały, jednak tym razem przekazali także złą wiadomość: planowana na październik tego roku premiera Farathana we wczesnym dostępie została przesunięta na 10-15 grudnia. Decyzję umotywowali zbyt dużą liczbą premier głośnych gier zapowiedzianych na październik.

Co ciekawe, twórcy jednocześnie zadali pytanie, czy gracze nie woleliby poczekać jeszcze rok dłużej i dostać już skończoną grę z pominięciem etapu we wczesnym dostępie. Jak nietrudno się domyślić, komentarze w większości poparły taką wizję, więc możliwe, że plany dotyczące premiery Farathana ulegną jeszcze dalszym zmianom.


Czym jest Farathan?

Farathan to niezależny erpeg z widokiem z trzeciej osoby, który pozwoli nam wcielić się w postać Eristana, zaginionego syna cesarza. Bohater będzie mógł zwiedzać wielki otwarty świat krainy Elionu utrzymany w stylu średniowiecznego fantasy. Twórcy obiecują graczom mnóstwo potworów i zadań, które obudzą w nich żyłkę poszukiwaczy przygód.

Grę można już dodawać do listy życzeń na Steamie.

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów807

Obserwujących5

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane