2.04.2024, 13:30Lektura na 2 minuty

Final Fantasy VII Rebirth: Najnowsza aktualizacja uniemożliwia zdobycie platyny

Aktualizacja 1.020 do Final Fantasy VII Rebirth popsuła jedno z zadań wymaganych do zdobycia platynowego trofeum. Problem można rozwiązać tylko, jeśli posiada się fizyczną wersję gry.

Po usprawnieniu trybu wydajności w Final Fantasy VII Rebirth, Square Enix ma kolejny problem do naprawienia i tym razem wydaje się, że jest on nieco poważniejszy. Najnowsza aktualizacja 1.020 sprawiła, że jedno z zadań, dokładnie Can’t Stop, Won’t Stop, stało się niemożliwe do ukończenia. Jest to o tyle problematyczne, że uniemożliwia zdobycie platynowego trofeum. Can’t Stop, Won’t Stop to także jeden z ostatnich questów pobocznych w grze, przez co niemożność jego ukończenia jest szczególnie irytująca, zważywszy na to, że dla wielu graczy chcących zdobyć platynę to często ostatnia z rzeczy, którą potrzebują „odhaczyć”, zanim ukończą produkcję.

Jeden z użytkowników Reddita, A0704, odkrył, że problem można rozwiązać, poprzez ponowną instalację gry z płyty. Trzeba przy tym jednak odłączyć konsolę od internetu, aby móc cofnąć się do wersji 1.000, w której zadanie działa poprawnie.


W końcu udało mi się znaleźć rozwiązanie. Niestety wydaje się, że jest to problem z najnowszą aktualizacją v1.020. Odinstalowałem grę (ale zostawiłem zapisy), odłączyłem konsolę od internetu i wyłączyłem automatyczną aktualizację/instalację. Następnie ponownie zainstalowałem grę z płyty w wersji 1.000. Wczytałem zapis sprzed rozpoczęcia zadania, zacząłem je i przerywnik filmowy pojawił się już tak jak powinien.


Niestety nie ma tutaj żadnej recepty dla graczy, którzy zakupili cyfrową wersję Final Fantasy VII Rebirth. Pozostaje więc mieć nadzieję, że Square Enix szybko zajmie się tym problemem i naprawi niedziałające zadanie. Developerzy muszą się jednak spieszyć, bowiem zarówno na Reddicie, jak i innych platformach można przeczytać wypowiedzi graczy, którzy w irytacji odpuścili ostatecznie wykonanie questa i zdobycia platyny.


Czytaj dalej

Redaktor
Adam Kołodziejczyk

Za dzieciaka miłość do świata gier zaszczepiły we mnie erpegi (głównie pierwsze Baldury, Fallouty i Gothiki). Dziś mogę śmiało powiedzieć, że choć wciąż jest to mój ulubiony gatunek, to potrafię znaleźć coś dla siebie w niemalże każdym typie rozgrywki. Poza tym uwielbiam wciągać w medium gier osoby, które zupełnie go nie znają.

Profil
Wpisów142

Obserwujących2
Final Fantasy VII Rebirth
Ocena redakcji
9
Ocena użytkowników
-
Platformy
PS5
Gatunek
jRPG
Producent
Square Enix
Final Fantasy VII Rebirth

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze