25.03.2024, 17:00Lektura na 1 minutę
Wideo

Final Fantasy XIV: Dawntrail z oficjalną datą premiery. Twórca gry żartobliwie nawiązał do Elden Ringa

Macie tydzień, żeby nacieszyć się dodatkiem do Elden Ringa, ponieważ później przyjdzie pora na Final Fantasy XIV: Dawntrail.


Krzysztof „Gwint” Jackowski

Na początku tego roku Square Enix przedstawiło najnowsze rozszerzenie do Final Fantasy XIV o podtytule Dawntrail. Poznaliśmy również wszelkie szczegóły dotyczące tego dodatku. Była tylko jedna niewiadoma – data premiery. Naoki Yoshida postanowił w końcu rozwiać wszelkie wątpliwości i ogłosił termin debiutu DLC.

W Final Fantasy XIV: Dawntrail zagramy od 2 lipca tego roku. Gracze, którzy zakupią dodatek w preorderze, który rusza 26 marca, będą mieli okazję cieszyć się produkcją kilka dni wcześniej. Powody wakacyjnej premiery Final Fantasy XIV są dość ciekawe. 

W żartobliwym tonie Naoki Yoshida postanowił nawiązać do Elden Ringa i rozszerzenia Shadow of the Erdtree. Japończyk stwierdził, że pierwotnie Dawntrail miało zadebiutować tydzień wcześniej, jednak tego dnia ma premierę DLC do gry FromSoftware. Wobec tego twórca dał graczom tydzień na nacieszenie się tytułem.

Final Fantasy XIV: Dawntrail będzie dostępne na PC, PS5 oraz Xboksach Series X/S, które od niedawna znajdują się w fazie testów gry.


Czytaj dalej

Redaktor
Krzysztof „Gwint” Jackowski

Beznadziejnie zakochany w Dead Space i BioShocku. W gry wideo gram, odkąd byłem mało rozgarniętym bobasem, i planuję robić to do końca. Wydałem 460 złotych na Diablo IV i do teraz tego żałuję. Jak ktoś chce zagrać w jakiegoś multika na Xboksie, to ja bardzo chętnie.

Profil
Wpisów372

Obserwujących4
Final Fantasy XIV
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
9.5
Platformy
ps3, PC
Gatunek
MMO
Producent
Square Enix
Final Fantasy XIV

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze