2
12.08.2025, 07:45Lektura na 2 minuty

Finałowy sezon „Wiedźmina” zawita do uwielbianej przez fanów lokacji. To miejsce mogliśmy zwiedzać w dodatku Krew i Wino

Kraina wina, rycerzy i legend.

Trwają zdjęcia do piątego i finałowego sezonu „Wiedźmina” Netfliksa. W sieci nieustannie pojawiają się przecieki dotyczące tego, kto pojawi się w ostatniej odsłonie serialu – ostatnio pisaliśmy o obsadzeniu postaci Shani, znanej z gier CD Projekt Red i książek Andrzeja Sapkowskiego. Teraz pojawiła się informacja, że bohaterowie trafią do krainy słynącej z rozległych winnic, turniejów rycerskich i baśniowego krajobrazu.

Chodzi oczywiście o uwielbiane przez fanów Toussaint. Jak podaje serwis Redanian Intelligence wspomniana kraina ma pojawić się dopiero w drugiej połowie sezonu, co zbiegałoby się z wydarzeniami opisanymi w „Pani Jeziora”.

Dodatkowo do obsady dołączył właśnie brytyjski aktor Andy Apollo („Dyplomatka”), który wcieli się w błędnego rycerza Reynarta de Bois-Fresnesa. W książkach postać ta jest lojalnym rycerzem służącym księżnej Annette z Toussaint.

Toussaint ma w uniwersum szczególny status – w książkach jest miejscem pozornie oderwanym od brutalnej rzeczywistości kontynentu, swoistą enklawą spokoju, której mieszkańcy pielęgnują tradycje honoru i sztuki. Popularność tej lokacji wzrosła dodatkowo dzięki grze Wiedźmin 3: Dziki Gon i dodatku Krew i Wino, w którym gracze mogli swobodnie eksplorować ten region.

Ostatni klaps na planie finałowego sezonu „Wiedźmina” ma paść we wrześniu, czyli niedługo przed oczekiwaną premierą czwartej odsłony. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy pojawią się nowe odcinki. Sam Netflix nie szczędzi budżetu na rozwijane przez siebie uniwersum – według ostatnich informacji firma wydała już ponad 500 milionów dolarów na produkcje spod szyldu „Wiedźmina”.


Czytaj dalej

Redaktor
Agnieszka Michalska

Burzowa kobieta i buntownik z wyboru. Pasjonatka czarnej kawy i białej czekolady. Tworzę słowa przy dźwiękach ulubionych soundtracków. Poza tym podróżuję rowerem i jestem zapaloną serialoholiczką amerykańskich produkcji. Kontakt: gnszkmchlsk@gmail.com

Profil
Wpisów791

Obserwujących6

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze