2
3.12.2023, 10:51Lektura na 2 minuty
Wideo

Fortnite: Koncert Eminema obejrzało 11,5 mln osób! Do gry trafi Lego

Epic Games wie, jak po sukcesie Fortnite: Klasyki wycisnąć z graczy każdy. Ostatni. Grosz.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Za nami miesiąc ze „starym” Fortnite'em. Dzięki zbiorowej nostalgii gra zaliczyła swój rekord wszech czasów – ponad 6 milionów równocześnie grających. Akcja jednak była ograniczona czasowo. Teraz nadszedł czas na nowy rozdział, nową mapę i nowy sezon. Epic postanowił wycisnąć z fali popularności maksimum potencjału.


Prawie 1/3 Polski na Eminemie

Na pożegnanie Fortnite: Klasyki na mapie odbył się krótki koncert Eminema. Można było też zakupić trzy różne skiny rapera, w tym wersję Slim Shady. Zapis wydarzenia, który był także reklamą następnego sezonu, znajdziecie poniżej, koncert zaczyna się w 7:12:

Według publicznych statystyk Epic Games wydarzenie obejrzało naraz 11,6 miliona graczy!


Nowy start dla Fortnite. Który to już?

Tak gra wchodzi w sezon pierwszy Rozdziału Piątego (CH5S1). Epic Games bardzo stara się, aby stał się nowym Robloksem; już lata temu słyszeliśmy, że firma planuje stworzyć własne metawersum. Oprócz nowych zmian w trybie Battle Royale, które opiszę w następnej części tekstu, do zakładki „odkryj” trafi więc kilka bardzo rozbudowanych „gier w grze”:

Rocket Racing

Rocket Racing to wyścigi w stylu Hot Wheels w stylistyce Rocket League. Przypomnijmy, że Epic kupił ich jakiś czas temu i zmienił grę we free to play. Premiera 8 grudnia 2023.

Rocket Racing
Rocket Racing

Lego Fortnite

Gra, która podobno ma być inspirowana Minecraftem, w całości zbudowana z klocków Lego, trafi na serwery Fortnite'a 7 grudnia 2023. Możemy się też zapewne spodziewać zestawów w prawdziwym świecie. Plotkowano o tym od dawna.


Rozdział 5 Battle Royale

Dla starszych też coś jest, spokojnie. Do gry jak zawsze trafi nowa mapa, nowa przepustka bojowa i szereg aktualizacji rozgrywki. Znowu zaskakują współprace z innymi markami. Do skórek w ramach karnetu trafią przypakowany Peter Griffin z Family Guya oraz Solid Snake z Metal Gear Solid. Szaleństwo.

Jeśli chodzi o rozgrywkę: zmieniono przemieszczanie się, dodano modyfikacje broni, tarcze oraz pociąg przemierzający mapę; coś, o co fani prosili od dawna.

Jak jednak mówi Epic, powrót do przeszłości przeszedł oczekiwania nawet samej firmy, więc możemy się spodziewać, że w przyszłym roku znowu przeniesiemy się w czasie. Czy stanie się to już tradycją, czy raczej dostaniemy permanentny tryb, nie wiadomo.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze