5.11.2023, 05:30Lektura na 2 minuty
Wideo

„Stary” Fortnite wrócił. Grają w niego teraz miliony osób

Epic Games posłużył się motywem podróży w czasie, aby przywrócić mapę z pierwszych lat Fortnite'a.


Stanisław „Wokulski” Falenta

Niespodzianka. Fortnite znowu wraca z drugiego planu prosto na nagłówki. Po odejściu dyrektora artystycznego gry Donalda Mustarda, który miał wielki wpływ na kierunek battle royale przez ostatnie lata, zapadła pierwsza duża decyzja odnośnie do przyszłości gry. Po sezonie 4 rozdziału 4 (czyli także czwartej mapie) nadszedł niespodziewanie sezon nazwany Fortnite OG. Dzięki niemu gracze... dosłownie cofnęli się w czasie.


Fortnite z 2018 wrócił

3 listopada 2023 do gry z powrotem trafiła pierwsza mapa oraz część mechaniki z tamtych czasów. Wprowadzono także uproszczony karnet bojowy trwający jeden miesiąc oraz znacząco pomniejszony sklep z przedmiotami. Co prawda nie przywrócono (jeszcze?) trybów czasowych, za to możemy się nadal cieszyć stosunkowo świeżym wariantem rozgrywki bez budowania.

Jak zareagowali na to użytkownicy? Masowym powrotem. W chwili pisania tego newsa liczba osób online naraz wynosi oszałamiające 6 milionów (wg oficjalnych danych Epica zbieranych przez portal fortnite.gg). Taki wynik nie padł od kiedy Epic chwali się liczbą graczy publicznie; równać się z nim mogą tylko dziesiątki milionów na wirtualnych koncertach czy osiągi pierwszych sezonów. Dla porównania życiówka Team Fortress 2 to ćwierć miliona. Szaleństwo.

Sezon Fortnite OG oficjalnie potrwa ok. miesiąca. A co nieco o fenomenie gry poczytacie od nas TUTAJ.


Czytaj dalej

Redaktor
Stanisław „Wokulski” Falenta

Wielki entuzjasta gier z custom contentem. Setki godzin nabite w Cities: Skylines, Minecrafcie i Animal Crossing: New Horizons mówią same za siebie. Do tego rasowy Nintendron, który kupuje 10-letnie gry za pełną cenę i jeszcze się cieszy. Prywatnie lubi pływanie, sztukę i prowadzenie amatorskich sesji D&D.

Profil
Wpisów1004

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze