1
18.04.2024, 17:30Lektura na 2 minuty

Ghostwire: Tokyo – Bethesda usunęła Denuvo z pecetowej wersji gry

Bethesda usunęła zabezpieczenie antypirackie Denuvo z pecetowej wersji Ghostwire: Tokyo.


Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

W dniu 17 kwietnia zabezpieczenie antypirackie Denuvo zostało usunięte z Ghostwire: Tokyo – taką informację znaleźć można na profilu gry w serwisie SteamDB. Wspomniany DRM jest implementowany pod pretekstem walki z piractwem i choć faktycznie utrudnia crackowanie hakerom, to wiele wskazuje również na to, że uprzykrza życie uczciwym osobom, które chcą grać legalnie.

Ghostwire: Tokyo zadebiutowało w marcu 2022 roku na pecetach i PlayStation 5. Po roku produkcja studia Tango Gameworks trafiła na Xboksy Series X/S, a pecetowa wersja właśnie wtedy dostała aktualizację zawierającą kontrowersyjny DRM. Pecetowi gracze często skarżyli się na dokuczliwe spadki animacji oraz dwukrotnie dłuższe czasy ładowania. Pomimo licznych skarg twórcy Denuvo w dalszym ciągu są zdania, że obecność systemu antypirackiego nie ma najmniejszego wpływu na to, jak działają gry objęte zabezpieczeniem. Czas pokaże czy usunięcie DRM-u będzie miało korzystny wpływ na wydajność komputerowej wersji Ghostwire’a.

Tango Gameworks, pomimo mieszanych opinii graczy i recenzentów na temat samej produkcji, może traktować Ghostwire: Tokyo jako sukces – w tytuł zagrało ponad 6 milionów graczy, co jest świetnym wynikiem – biorąc pod uwagę zwłaszcza fakt, że mamy do czynienia z zupełnie nową marką. Trzeba jednak pamiętać, że gra była dostępna również w Game Passie.


Czytaj dalej

Redaktor
Czarek „CZARY_MARY" Marczewski

Posiadam Game & Watcha z The Legend of Zelda. Bardzo dobrze pokazuje godzinę. Polecam: 10/10 i znak jakości. Konsolę nabyłem drogą kupna. Nie jest to materiał sponsorowany.

Profil
Wpisów279

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze